2020 Dantelli Oturma Odası Perde Modelleri

Çok farklı dantelli oturma odası perde modelleri ile karşınızdayız. Bir evin en gösterişli eşyaları da olsa kaliteli ve bu eşyalara uygun bir perdesi yoksa eksik demektir. Bu sebeple eşyalarla uyum içinde olan perde tercih etmek gerekir. Ancak çok da ucuz olmayan perdelerin değişen eşyalara uyum sağlaması için her modele uygun olan dantelli oturma perdesi modelleri çok güzel bir çözüm olacaktır. Bizim kültürümüzde çeyiz eşyalarından olan dantel perde ile bir araya geldiğinde ortaya hem otantik hem de sıra dışı bir tasarım çıkmaktadır.

Dantelli Oturma Perdesi Modelleri ve Klasik Tarzlar

Bu tip perdelerde tercih edilen dantel modelleri daha çok çiçekler üstünden tasarlanmaktadır. Bu noktada ise gül en çok tercih edilendir. Bununla birlikte bizim tarihimizden gelen birçok geometrik figür de dantel tasarımlarında tercih edilmektedir. Özellikle Selçuklu geometrik figürleri çok fazla tercih edilir. Böylece ortaya klasik tarzda tasarlanmış olan perdeler çıkar. Bu danteller perdenin uç kısmında kullanılacağından uzun bir yapıya sahip olmalıdır. Genellikle 20 veya 25 santimetre uzunluğunda olan danteller tercih edilir.

Dantelli Oturma Perdesi Modellerinde Modern Çizgiler

Bu modellere ek olarak modern geometrik şekillerden oluşan dantelli perde türleri de vardır. Özellikle salon perdeleri için tercih edilen iğne oyalı perde türleri de hayli dikkat çekicidir. Dantelli oturma perdesi modelleri yıkanma sırasında da ütülenme sırasında da özen ister.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>