2018 Küçük Oturma Odası Perde Modelleri

Oturma odası perde modelleri, kişinin isteğine ve odanın dekorasyonuna göre farklılık göstermektedir. Odanın ışık alması ve oda...
2018 Küçük Oturma Odası Perde Modelleri

Oturma odası perde modelleri, kişinin isteğine ve odanın dekorasyonuna göre farklılık göstermektedir. Odanın ışık alması ve oda genişliği de perde seçiminde oldukça önemlidir. Bu yazımızda küçük oturma odalarına en uygun perdenin nasıl seçileceğini anlatacağız. Perde seçerken neye dikkat etmek gerekir ? Gelin bu ayrıntılara bakalım.

2018 yılı itibariyle perde modelleri piyasada yaygınlaşmaya başladı. Hangi modeli seçeceği konusunda kararsız iseniz, sizlere yardımcı olmak adına birbirinden farklı küçük oda perde modellerini listeledik.

İncelemeniz için Marka bazlı bir tavsiyede bulunabiliriz.

2018 Pierre Cardin Oturma Odası Perde Modelleri

Oturma Odası Perdesi Nasıl Seçilir ?

Oturma odası perde seçiminde bir çok parametre devreye girmektedir. Hepsine uygun olan modeli bulmak ise sanıldığından daha zordur. Çünkü bu odalar hem günün en çok vaktinin geçtiği hem de aile bireyleriyle sosyal paylaşım yapılan odalardır. Bu nedenle de oldukça dikkatle dekore edilmeli ve rahatsızlık verecek ne varsa onlardan kaçınılmalıdır.

  • Küçük oturma odası perde modelleri, dekorasyona uygun olan en çık renkli perdelerden oluşmaktadır. Koyu renk kullanımı odayı olduğundan daha küçük göstermenin yanı sıra daha boğuk ve huzursuz bir hava yaratmaktadır. Bu nedenle küçük olan alanın daha ferah hissettirilmesi için açık renkler tercih edilmelidir.
  • Perdelerin üzerinde göz yorucu detaylar ve kalın motiflerden kaçınılmalıdır. Kalın çizgiler de odayı küçük gösterecektir. Çünkü göze kolaylıkla çarpan bu tür desenler odanın küçük oluğunun algılanmasına destek olmaktadır.
  • Perde modellerinin seçimi aynı zamanda oldukça ince yapılı olmalıdır. Son dönemin moda ürünlerinden olan ince tüller odayı olduğundan büyük göstermektedir. Çünkü bu tür ürünler güneş ışığının odaya girişine izin verecek derecede hafif dokulu perdelerdir.
Bu yazımız ilginizi çekebilir !  Ahşap Jaluzi Perde Modelleri 2019

Bir önceki yazımız olan Oturma Odası İpli Perde Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ