2018 Küçük Salon Perde Modelleri

Küçük salonlar için perde seçimi önemlidir. 2018 yılına ait küçük salon perde modellerini incelediniz mi ? Tül, fon, stor ve zebra modelleriyle yılına damgasını vuran harika çeşitler burada…

Salonlar genellikle evlerin en geniş ve büyük odalarından birisidir ve bu nedenle de salon perde seçimi oldukça kolay yapılmaktadır. Ancak kimi evlerdeki salonlar normalden daha küçüktür, bu salonların dekorasyonuna da normalden daha fazla özen gösterilmesi gerekmektedir. Çünkü yapılacak en ufak bir hata zaten küçük olan salonu daha da basık hale getirecektir. Bu tarz salonların perdelerinin seçimi de büyük bir dikkat istemektedir.

Küçük Salon Perde Modelleri ve Seçilmesi

Küçük salonları büyük göstermenin en kolay yolu açık renkler tercih etmektir. Özellikle perdeleri açık renkli kullanmak, odayı olduğundan daha ferah göstereceği için içerisine girenler de odanın küçüklüğünü hissetmeyeceklerdir. Salon perde modellerine bakarken bu noktayı gözden kaçırmamak gerekmektedir.

Bir diğer nokta da perdelerin karmaşık bir desene sahip olmamasıdır. Karışık modeller ya da desenler göze çarpacağı için odanın sınırlarını da daha belirginleştireceklerdir. Asıl yapılması gereken odanın duvarlarını olabildiğince az dikkat çekici hale getirmektir. Bunun için perdeleri daha sade ve sakin modellerden seçmek gereklidir.

Küçük salon perde modellerinde de dikkat edilmesi gereken noktalar bunlardır. Ancak unutulmamalıdır ki perde seçiminde odadaki mobilya ve aksesuarlar da gön önünde bulundurulmalıdır. Bunların hepsi dikkate alındığında küçük salonlar, olduğundan daha büyük ve ferah gözükecektir. Bu sayede misafirler sıkılmadan salonda durabilecekler ve daha sakin ve rahat bir ortamda bulundukları için evden mutlu ayrılacaklardır.

Bu yazımız ilginizi çekebilir !  2018 Sade Salon Perde Modelleri

Bir önceki yazımız olan Büyük Salon Perde Modelleri başlıklı makalemizde büyük perdeler hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ