Modern oturma odası perde modelleri 2018

2020 Lüks Oturma Odası Perde Modelleri

Oturma odası perde modelleri aslında günlük ruh halimiz açısından oldukça önemlidir. Evde en çok vakit geçirdiğimiz oda olan oturma odalarında kullanılan perdelerin duygularımıza etkisini ret edemeyiz. Çünkü perdelerde ki renklerin ve hatta kumaşların etkisi büyüktür.

Örneğin mavi rengin kişiyi dinginleştirdiği ve kendisini huzurlu hissettiği kanıtlanan bir gerçektir. Yahut çok karmaşık modellerin gözü yorduğu ve dolayısıyla da yorgun hissettirdiği de kanıtlanmıştır. Bu açıdan bakıldığında perde seçiminin ne kadar önemli olduğu gözler önüne serilmektedir.

Lüks oturma odası perde modelleri seçiminde ise durum daha karışıktır. Çünkü hem perdelerin kaliteli olması hem modaya ve dekorasyona uygun olması hem de ruh halini negatif etkilememesi gerekmektedir. Özenle tasarlanmış ve büyük parlar harcanmış bir oturma odasına öğrenci evinde kullanılacak bir perde seçilemez, bu nedenle de perde seçimi büyük bir özen gerektirmektedir.

Oturma Odaları için Nasıl Perde Seçmek Gerekir ?

Bir evin oturma odası perde seçiminde en çok tarz seçeneğine sahip olan odadır. Hemen her renk, şekil ve desende perdenin kolaylıkla dekore edilebileceği bu odalar aynı zamanda evin genel tarzını da yansıtmaktadır. Genellikle spor bir hava tercih edilse de kişinin tercihine göre vintage gibi farklı tarzlar da denenebilir. Ancak önemli olan kaliteli perde seçimi ve odanın genel havasına uyacak modelin kullanılmasıdır. Aksi taktirde birbirinden bağımsız ve uyumsuz bir oturma odası elde etmek kaçınılmazdır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>