2018 Oturma Odası Siyah Perde Modelleri

Ekstrem bir karar ile siyah perde seçiminizi yapabilirsiniz. Oturma odaları için birbirinden modern siyah perde modellerini konumuzdan inceleyebilirsiniz....
2018 Oturma Odası Siyah Perde Modelleri

Ekstrem bir karar ile siyah perde seçiminizi yapabilirsiniz. Oturma odaları için birbirinden modern siyah perde modellerini konumuzdan inceleyebilirsiniz. Atalarımızın söylediği her şey zıddıyla kaimdir sözü özellikle perde modelleri için mutlaka dikkate alınması gereken bir ifade.

Eğer hep krem, beyaz ve kahverengi tonlarındaki perdelerden bıktıysanız ve evinizde marjinal bir değişiklik arıyorsanız siyah oturma odası perde modelleri size hitap ediyor demektir. Çünkü siyah rengi perdeler de kullanmak oldukça cesaret isteyen bir iş.

Siyah Perdenin Uygulanabileceği Modeller

Mutlaka siyah bir perde tercihinde ısrarının varsa evdeki mobilyaların ve duvar renklerinin de bununla kontrast teşkil etmesinde fayda var. Siyah perde daha çok stor ve dikey dediğimiz perde modelleri ile kendini gösteren bir renk. Zira bu modellerde siyahlar bir kapatıcı olmayacak aradaki parça boşlukları doğal bir görünüm elde etmenizi sağlayacak.

Siyah Oturma Odası Perde Modelleri ve Aydınlık Evler

Mobilya ve duvar renklerine uygun olarak siyah oturma odası perde modelleri kullanacaksanız evinizin belli oranda aydınlığını kaybedeceğini belirtmemiz gerekiyor. Ancak doğru bir takım uygulamalarla yine de siyah perde kullandığınız anda evde aydınlık bir ortam sağlayabilirsiniz. Bunun için özellikle siyah perdelerin blok halinde uçtan uca gitmemesine dikkat edin.

Ayrıca siyah perdelerin çok dar olarak kullanıldığı pencereler aydınlık bir ev için iyi çözüm olacaktır. Bununla birlikte mono blok halde bir siyah perde yerine içinde beyaz puantajlar veya sarı tonlarda figürler bulunan bir model çok daha şık ve aydınlık bir ev için gereklidir.

Bu yazımız ilginizi çekebilir !  Oturma Odası Zebra Perde Modelleri 2018

Bir önceki yazımız olan 2018 Sade Oturma Odası Salon Perde Modelleri başlıklı makalemizde çocuk odası sade perde modelleri, oda sade perde modelleri ve sade perde modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ