2020 Sade Oturma Odası Salon Perde Modelleri

Oturma odası perde modelleri çok çeşitlilik göstermektedir. Bunun nedeni de en fazla vakit geçirilen odalardan biri olan oturma odalarını herkes kendi zevkine göre dekore etmek istemesidir. Bu ihtiyaçtan dolayı da firmalar oturma odası için birbirinden farklı tarz ve dokularda perdeler üretmektedirler. Bu sayede de hem daha fazla müşteriye hitap edebilmekte hem de daha çok ürün satabilmektedir bu da onları piyasada daha güçlü bir konuma getirmektedir.

Sade perdeler kombine nasıl edilir ?

Oturma odası perdelerinde bu sene en çok tercih edilen tarz sadeliktir. Sade oturma odası veya salon kombine ederken ilk yapmanız nokta eşyaların birbiriyle uyum sağlamasıdır. Zira tersi bir durumda estetik tamamen bozulacaktır. Fikir vermesi amacıyla bazı örnekler video da gösterilmiştir.

https://www.youtube.com/watch?v=sLIDklT1uak

Bu nedenle de bu yazımızda size bu tarz perde seçmenin püf noktalarından bahsedeceğiz:

  • Sade oturma odası perde modellerine bakarken muhakkak aklınızda bir renk olması gerekmektedir. Bir perdede en önemli noktalardan birisi renktir. Odadaki mobilyalara ve ışıklandırmasına uygun bir renk seçildiği taktirde işin zor kısmı atlatılmış olmaktadır.
  • İkinci en önemli nokta ise hangi şekilde bir pere istendiğidir. Uzunluğunun nasıl olacağı ve ne şekilde kesilmiş olduğu önemlidir. Daha modern hava katmak isteyenler uzun perdeleri tercih ederken daha geleneksel olmasını isteyenler biraz daha kısa modellere bakmalıdırlar.
  • Sade perde seçimi kolay gibi gözükse de oldukça zordur. Her perde birbirine benziyor gibi olsa da en önemli fark perdenin dokusudur. Ne tür iplikten yahut kumaştan üretildiğine göre perdenin odaya katacağı hava değişiklik göstermektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>