2018 Salon Tül Perde Modelleri

Konumuz içerisinde en güzel salon tül perde modelleri bilgilerini paylaşacağız. Yaşam alanlarımızda kullandığımız tül ve perdeler mekanın havasını...
2018 Salon Tül Perde Modelleri

Konumuz içerisinde en güzel salon tül perde modelleri bilgilerini paylaşacağız. Yaşam alanlarımızda kullandığımız tül ve perdeler mekanın havasını etkileyen önemli unsurlardır. Doğru tül ve perde ile kombin edilmeyen mobilyalar dekorasyonunuzun karışık görünmesine neden olmaktadır. Bu nedenle klasik tarzlar için ve modern dekorasyon için farklı modelde tül ve perde seçimi yapmak önemlidir.

Perdenin kullanıldığı salonda şık, estetik ve uyumlu bir görünüm oluşturmak için model seçimi ile birlikte kullanılan tül ve perdelerin renk seçimi de önemli bir konudur. Dekorasyonunuz içindeki renklerden veya dekorasyonunuzu öne çıkaracak zıt ama uyumlu renklerden seçim yapabilirsiniz.

Salon Tül ve Fon Perde Modelleri

Varaklı koltuklar, göz alıcı vazo ve avizeler kullanılan klasik tarzdaki alanlarda tül salon perde modelleri klasik anlayışı yansıtacak şekilde dantel işlemeler ve tavandan uzanan modellerden tercih edilmektedir. Yere kadar uzanan tül perdeler tek parça veya iki parça olarak kullanılabilmektedir. Kullanılan kornişlerde de modern çizgiler tercih edilebilmektedir.

Modern Salonlar İçin Tül Perdeler

Modern ve spor tarzda oturma grubu ve mobilyalar ile döşenmiş salonlarda tül salon perde modelleri tarzınızı yansıtacak şekilde seçilmelidir. Bu noktada daha çok stor tül perdelerin tercih edildiği görülmektedir. Renkleri ve dokusu uyumlu olmak şartıyla stor tül perdeler fon perdeleri ile birlikte kullanılabilmektedir. Stor perdelerin fon perdesiz olarak da kullanılması mümkün olmaktadır. Ağır ve kalın fon perde kumaşlarının yanı sıra tül veya kalın tüllerin fon perdesi olarak kullanımı yaygındır.

Bu yazımız ilginizi çekebilir !  Spor Fon Perde Modelleri

Bir önceki yazımız olan Büyük Salon Perde Modelleri başlıklı makalemizde büyük perdeler hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ