perde modelleri 2019

2019’un En Güzel Perde Modelleri

Merhaba! Bu yazımızda sizlere 2019’un en harika perdelerini sizler için hazırladık. Perdelerin ev dekorasyonunda önemli bir yeri vardır. Diğer eşyalarla perdelerin uyumu ayrıca dekorasyonun başarısını ortaya koyar. Kişinin evinin modern bir hava oluşturması için farklı tarz ve renklerde perde modelleriyle hoş görünümler elde etmek mümkün.

Çoğu kez perde seçimi oldukça zor bir hal alır. Bunun nedeni de modellerin çok olması kişilerin seçimlerini yaparken kararsız kalmalarına yol açar.  Günümüzde perde modelleri sezonluk olarak değişiklik göstermekte. Perde modellerinde özellikle otantik ve renkli modeller bizi beklenenden daha fazla fikir edinmemize yardımcı olur. Bir evin dekorasyon parçası olan perdelerin seçimi oldukça önemlidir. Dekorasyon tarzınızı netleştirerek perde seçimlerini gerçekleştirmelisiniz. Aksi halde bilgisizlikle alınan perdelerde hayal kırıklıkları oluşabilir. Dekorasyonunuz da perde modeli mobilyalarla, aksesuarlarla hatta zeminle dahi bütünleşerek dekorasyonumuza hava katacaktır.

Konu Başlıkları

2019’un perde modelleri

lüks perde modelleri 2020

Dekorasyonlarda uygulanacak sitil ve tarza göre her ögenin tamamlayıcısı bulunmakta. Mutfaklar bu kapsamda evin diğer odalarına nazaran daha küçük bir alana sahip olabilir. Ev içerisinde salonlardan sonra en sık kullanılan alanlar mutfaklarıdır. Bundan dolayı mutfağa gösterilen özen dekorasyonlarda kullanılan stil ve tarza uygun bir biçimde perde unsurları ile ön plana çıkar. Öncelikle mutfak perdesi seçimlerinde ebatlar göz önüne alınmalı. Genellikle yaşam alanlarında mutfak tezgahına bakan pencereler daha kısadır. Bu sayede pencere yükseklikleri kısaldıkça perde ebatlarında da çeşitlilik olmaktadır. Günümüzde modern mutfak perdesi oldukça revaçta olsa da klasik zarafeti taşıyan ev perdeleri de bulunmakta. perde modellerini seçerken kullanım ihtiyaçlarına göre zebra perdeler, stor perdeler, klasik perdeler, rüstik perdeler, mekanizmalı perdeler gibi alternatifli modelleri gözden geçirebilirsiniz.

Mutfağınız için en uygun alternatifi belirleyerek perde modellerini seçmeden önce bazı ölçümler ve uygulanacak stillere göre renk ve desenlere karar vermelisiniz. Renk kombinasyonlarıyla perde dokularında mutfağınızı dekore ederken renk desen ve malzeme türleri de göz önüne alınmalı. Döşeme zemin kaplamasında kullanılan desen ve renk ilişkisinde bunun yanı sıra perde seçimlerinde ilişkisi bulunmaktadır.

Yeni yıla damga vuracak salon perde modelleri

Her bayanın kuşkusuz hayatının büyük bir bölümünün geçirdiği bir odada rahatlık ve konfor istemekte. Salon perdelerinin seçiminde bunları dikkate almanız gerekiyor. Pek çok kritiği seçim yaparken göz önüne almanız gerekli. Salon perdesinde modellere takılmadan salonunuz için genel anlamda düşünmelisiniz. Marka özelliği, modeli ve fiyatıyla farklı seçenekleri her zaman masada bulundurmalısınız. Son yıllarda özellikle çok katlı doğal kumaşlardan yapılan fantezi perdeler büyük dikkat çekmekte. Şık ve olağan görünümünü bütün bir yıl içinde ilave bakım gerekmeksizin evlerinizde rahatlık sağlamakta.

Bazı kurallara salon perde seçiminde uymanız gerekmekte. Aslına bakarsanız Perdeleri niçin kullanırız? ya da Sadece ışığı kapattığınızda eşyalarla uyum içinde olması için mi? bu soruların cevabını verdiğimizde perde seçimlerimiz daha net bir görünüm kazanacaktır. Bu ihtiyaçlar kişiden kişiye değişiklik göstermekte. Ayrıca perdeler güneşten korunma ve mekana hoş bir hava katmak içinde kullanılır. Her zaman model ve kalitesini ön planda tutun Bir perde deyip geçmeyin.

en güzel perde modelleri 2020

Salonlarınızda kullanacağınız kadife gibi yoğun malzemeli perdeler ışığı geçirmeyebilir. Bundan dolayı salonunuzda ihtiyaç duyduğunuz ne ise seçiminizi o bağlamda gerçekleştirin. Bol güneş alan bir eviniz için kadife tipi yoğun bir perde kullanmayın. Perde seçimlerinizde salonunuzun ihtiyaçlarına göre belirleyin. Her evin mimari bilindiği üzere farklılık göstermekte. Kimileri küçük salonlarda yaşarken kimi ailelerde büyük salonlarda hayatlarını sürdürmekte. Mekanların büyüklüğünde perde seçimlerinde önemlidir. Mekana giren ışık ve renk seçimlerine göre uzun bir salona sahipseniz eğer eşyalara göre seçim yaparken, küçük ve dar salonlarda tamamen farklı bir yol izlemelisiniz. Ayrıca son dönemlerde mağaza raflarını süsleyen soyut görünümlü çiçekli ya da geometrik desenli olan perdeler salonlara farklı bir hava katmakta.