2020 Avangart Mobilya Modelleri

2020 Avangart Mobilya Modelleri

21 Ocak 2020 0 Yazar: admin

2020 avangart mobilya modelleri nelerdir? 2020 avangart mobilya modellerini hangi odalarda kullanmalıyız? 2020 avangart mobilya modellerinde kumaş, renk ve desen neler seçilmeli? Vb. tüm sorularınızın cevabını sayfamızın devamında bulabilirsiniz.

Fransızcadan dilimize gelen avangart kelimesi, yenilikçi demektir. Yıllar geçmesine rağmen mobilyalarda sık kullanılan hala trendlerde olan avangart mobilyalar yenilikçi mobilya anlamına gelmektedir. Bakalım 2020 avangart mobilya modelleri nelermiş. Klasik mobilyalarda yenilikçi tarzıyla 2020’de de trend olan avangart mobilyaların en belirgin özellikleri mobilyanın tamamına işlenen nazik tasarımları içeren genelde altın sarısının yoğunlukla kullanıldığı Osmanlı, Arap kültürlerinden esinlenilerek yapılır. Türkiye’deki avangart mobilya modelleri diğer klasik modellerden ayrılan özellikleri vardır bu farklılığı yaratan özellikler desen ve kumaş farklılığıdır.

2020 Avangart Mobilya Modellerini Sadece Salonda Mı Kullanmalıyım?

Evinin düzeninde bütünlük olmasını isteyen kişiler genelde yatak odasında, salonda, yemek odasında hatta mutfakta da avangart mobilya seçimi yapmaktadır. Dilerseniz sadece salonda ya da sadece yatak odasında kullanabileceğiniz gibi evin her odasında da avangard mobilyayı kullanabilirsiniz. Genelde gri, kahverengi, kırmızı, mor ve beyazın uyumuyla mobilyalarını seçen evli çiftler bütün odalarının aynı şıklıkta olmasını bu şekilde sağlamaktadır.

2020 Avangart Mobilya Modelleri Nelerdir?

2020 Avangart mobilya modellerine baktığımızda salonda belki de en çok zaman geçirdiğiniz işten yorgun bir şekilde geldiğinizde uzanmak istediğiniz koltuk takımıyla başlayalım. 2020 de trend olan modeller lüks kumaşlardan yapılan, varaklı süslemelerin olduğu, kapitoneli süslemelerin de yer aldığı tasarımlardır. Oturma takımınızın şık olmasının yanı sıra rahat olmasına da dikkat etmelisiniz. Salonda olmazsa olmaz konsol seçimlerinde kahverengi gibi soluk renklerin yanı sıra beyaz bu yılın en çok kullanılan renkleri arasındadır.  Süsleme olarak da oymalı tasarımlar ve yine aynı şekilde varaklı süslemeler kullanılmaktadır. Orta sehpa seçimlerinde de salonunuzun büyüklüğüne göre boyutu değişen ve varaklı işlemelerin burada da yer aldığı bir seçim yapmalısınız.

Yatak odasında evin bütünlüğü açısından avangart mobilya seçimi yapmak istiyorsanız aynı desenlerle devam etmelisiniz. 2020 de avangart mobilya modellerinde beyaz rengi de kahverengi ve gri rengi gibi öne çok çıkmaktadır. Varaklı, altın işlemeli, kapitoneli, taşlı, pırlanta veya gümüş görünümlü vazo, tablolarla tasarımlarınızı zenginleştirebilirsiniz.