2020 Trend Perde Modelleri

2020 Trend Perde Modelleri

22 Kasım 2019 0 Yazar: admin

Evlerimizin daha şık hatta daha ferah görünmesini sağlayan perdelerimize her sene yeni trendler eklenmektedir. 2019’un son aylarını yaşadığımız bu zamanlarda gözlerimiz artık 2020’de piyasaya sürülecek olan perde modellerinde. Peki 2020 trend perde modelleri nelerdir? Sorusunu merak ediyorsanız cevabı yazımızın devamında.

Evlerimizin içini ne kadar eşya ile doldursak da perdelerimiz olmadığında hep bir eksik gibi duracaktır. Perdesiz ev, okul, hastane, ofis ve daha birçok yer eksik ve çıplak gibi duracaktır. Perdelerimiz ile bu eksikliği ister şık ister doğal ister havalı istersek de en farklı modeli seçip odaya başka bir hava katabiliriz. Evlerimizde en çok vakit geçirdiğimiz, görseline en çok önem verdiğimiz yer olan salonlarımızda perde seçimi yaparken odanın büyük ve küçük olmasına göre farklılık göstermektedir. Kullanılan mobilyaların spor veya şık olmasına bağlı olarak ayrıca tavanın yüksek ya da alçak olmasına bağlı olarak perde seçimleri farklılık göstermektedir. Perde modellerimiz bu kadar önemli bir yer tutarken bizde sizler için 2020 trend perde modellerinden derleme yaptık.

 

2020 Trend Perde Modelleri Nelerdir?

2020 yaklaşırken en çok arananlar arasında yeni sezonun perde modelleri yer alıyor. Her sezon diğerlerinden farklı olarak çıkan modeller bazıları için önce garip karşılansa da sonraları duruşu ve rengi ile gönülleri fethediyorlar. 2020 sezonunda diğer sezonlardan farklı bir bakış açısı geliyor. Artık havalı, boncuklu perdelerin yerine daha sade ve günlük hayatta sıkılmayacağımız perdeler yer alıyor. Şimdi gelin ve bunlardan bazılarını inceleyelim.

 

Rustik Perde Modelleri 2020

Rustik perdenin en belirgin özelliği korniş kavramını ortadan kaldıran perdelerin takıldığı özel bir alanın olmasıdır. Bu alan genelde ahşaptan yapılan boru halinde ve bazen de daha ince olabilen ve korniş görevi gören yapısı bulunmaktadır. Perdeye geçirilen kalın bocuklar bu borunun içerisinden geçirilmektedir ve otantik bir duruş sergilenmesini sağlamaktadır. Bu şekilde kendine özel düzeneğe sahip olan Rustik perdeler diğer perdelere göre daha kullanışlı olmaktadır. Perde çeşitleri arasında oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan Rustik perde modelleri hem kumaş hem desen hem de renk olarak farklı birçok çeşide sahiptir.

 

Fransız Tül Perde Modelleri 2020

Modası asla geçmeyen perdelerin başında Fransız tül perdeleri geliyor. Evlerimizin salon ve yatak odası bölümünde sıklıkla tercih ettiğimiz Fransız tül perdeler her sezon çok modern ve güzel durmaktadır. Bu sezon yine güpürlü tül perdeler trendler arasında olacak. Dantel det

ayları seven insanlar için birbirinden farklı güpür çeşitleri ile Fransız tül perdeler 2020 yılında yine evlerinize farklı bir hava katacak.

 

Fon Perde Modelleri 2020

Daha önceki sezonlardan da bildiğimiz gibi salon ve yatak odası gibi yerlerde fon perdeler tercih edilmektedir. Bu sezonda da bizi şaşırmayarak yine çok beğenilecek fon perdeler geliyor. Kumaş, renk ve desen açısından birçok çeşidi bulunan fon perdeler yeni sezonda da yine çok tercih edilecek gibi duruyor.

 

Bu perde modellerinin dışında dikey perde, kruvaze perde, katlamalı perde, plise perde, stor perde, zebra perde ve daha birçok perde modeli de 2020 yılında yeni tarzları ile karşımızda olacak. Modaya uygun olarak 2020 yılında biraz daha sade tarzda perdelerle karşılaşacağız fikirleri de söylentiler arasında. Merakla beklenen 2020 trend perde modellerinin tanıtımı yakında yapılacağı söyleniyor.