30 Modern Banyo Tasarım Fikirleri

Merhaba! bugün modern banyo dekorasyon ve tasarım fikirleri paylaşacağımız bu yazıda, banyo ve lavabo için en güzel ve modern dekorasyon fikirleri ile banyolar hareketlenecek.

Modern banyo tasarımı basit, temiz ve minimalist bir görünüm etrafında toplanmıştır. Geometrik şekil ve desenleri, temiz çizgileri, minimal renkleri düşünün. Büyük veya küçük banyonuz, işlev ve rahatlık açısından kolayca lüks, modern bir görünüm alabilir.

Banyolar her gün kullandığımız ve mutfak gibi işlevselliği daha önemli olan odalardan birisi. Onları modern ve lüks bir görünüme kavuştururken, kişisel tarzımıza ve banyo işlevselliğine de uygun olacak şekilde tasarlamak önemli.

Bu yüzyılın modern anlayışı

Bulunduğumuz yüzyılın modern görünüm anlayışı geometrik şekillerden, doğal renklerden ve düz çizgilerden oluşur. Banyo armatürleri modern banyonuzu tasarlarken başlamanız gereken noktalardan ilki olabilir.

Banyo armatürlerinizin diğer araçlarla uygun olmasına dikkat edin, duş başlıkları, kapı ve dolap kulpları ile uyumlu olması modern çizgiyi bozmamak için önemli.

Sadelik ve Gizlilik

Sadelik, modern tasarım için bir kuraldır, bu nedenle banyonuzu açık ve dağınık bırakmadığınızdan emin olun. İstenmeyen kişisel eşyaları gizlemek için gömme rafları ve dolaplar kullanın. Tuvalet malzemelerini ve temizlik ürünlerini uzaklaştırın veya ortadan kaldırın. Aksesuar ve dağınık görünüm verecek eklemelerden kaçının. Minimalist tasarımdan ödün vermeden ilgi ve karakter eklemek için geometrik şekilli karo ve fayanslar seçin.

Basit Banyo Dekorasyonu Fikirleri

  • Banyo duvarında çerçeveli ve geometrik şekilli aynalar kullanın.
  • Organik bir his için raflara küçük beyaz saksılar yerleştirin.
  • Çerçeveli modern görsel baskılar asın.
  • Renk cümbüşünden kaçının, siyah ve beyaz havlular kullanın.

Bağlantısız küvetler

modern banyo tasarımları için küvet bir temeldir. Denge çok önemlidir, bu nedenle, küvetinizi simetrik ve keskin tutun. Geleneksel olarak küvetler bilinen oval şekle sahiptir, ancak dikdörtgen veya ayaklı küvet banyonuzu daha modern bir görünüme kavuşturur ve modern hissetmenizi sağlar.

Yeşil eklemelerden kaçınmayın

Modern banyonuzu tamamen siyah/beyaz şekilde tasarlamak gözünüze fazla sade gelebilir. Bu yüzden en tutarlı renk eklememiz çiçek ve bitki saksıları olacak.

Banyo rafınıza, lavabo tezgahının üzerine veya cam kenarına güzel bir bitki veya çiçek ekleyebilirsiniz.

Işıklandırma

Aydınlatma seçimi, özellikle banyoda, modern tasarım stilinin önemli bir parçasıdır. Modern tasarım tamamen çizgiler ve geometrik şekillerle ilgilidir, bu yüzden aydınlatma veya pencereler için alışveriş yaparken ışıklandırmayı göz önüne alarak alışverişinizi yapın.

Işıklandırmayı ağırlıklı olarak beyaz renkte tutmaya özen gösterin, sarı ve tonları veya loş ışık modern görünümü yansıtmaz. Mümkün olduğunda dengeli ve beyaz bir aydınlatma kurmaya özen gösterin.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>