Amigurumi Bebek Adım Adım Nasıl Yapılır?

Amigurumi Bebek Adım Adım Nasıl Yapılır?

18 Temmuz 2019 0 Yazar: admin

Merhaba! Bugün amigurumi bebek nasıl yapılır bunu adım adım anlattık. Örgü bebek yapımı öğrenmek isteyenler Adım adım amigurumi bebek yapımı yazımızı mutlaka okumalı.

Not: Her başlık bir adım anlamına gelmektedir.

Sihirli Halka

Sihirli halka amigurumi bebek yapımı için ilk yapılan iştir. Sihirli halka yapımı için tığınızı sağ elinizde tutun, Önce sol işaret parmağınızdan dolayıp, ardından orta parmağınızdan da dolandırırak orta parmağınızda bir halka oluşturun. Sonra bu halka içine tığı sokup, halkanın üzerine ipinizi dolayın ve zincir çeker gibi bir düğüm atın. Ardından sık iğne aşamasına geçeceğiz, fakat bir not eklemek isteriz; Sihirli halkanın içine sık iğne atarken, atılacak sık iğne sayılırken ilk atılan düğüm sayılmaz.

Sık İğne

Sihirli halka içine genelde 6 sık iğne olur. Sıkı iğneyi yaparken iki iğne birlikte örülür, Halkanın içine batın ve çıkın, ardından ikisiyle birden çıkın. Bu şekilde 6 sık iğne yapacaksınız. Ardından gördüğünüz üçgenlerin her biri bir ilmek sayılır. Amigurumi bebek yapımı ilmek sayılarak yapılır. Ardından başlangıçta küçük bırakılan ip iyice çekilir ve sıkıştırılır. Çünkü amacımız daire elde etmek. Eğer daire olmazsa, başlangıç ilmeğine batın ve sık iğne yapar gibi içinden geçirip çıkın. Fakat kapatacağınız için bu sefer üzerine dolamanıza gerek yok. Böylece halkanızı kapatabilirsiniz.

Arttırma

Genelde oyuncakların kafalarını ve bacaklarını vs parçaları birleştirmek için bu teknik kullanılır. Arttırma yapmak için gördüğünüz her ilmeğe ikişer kere batarak 12‘ye ulaşacağız. Arttırma yapmak için örneğin ilk ilmeğe batırın, ardından bir sık iğne daha yapın ve iki tane ilmek oluşturun. Yanındakine de aynısını yapın, tekrar aynı yere batın ve 4. ilmeği atın. Bu şekilde 12 adet ilmek oldu.

Önceki yazımız olan amigurumi örgü bebek malzemeleri adlı yazımıza mutlaka göz atın.

Amigurumi Bebek Modelleri