Antre Hol Gergi Tavan Modelleri

Merhaba, bu yazımızda evinizdeki koridorlar için antre veya hol ışıklı gergi tavan modellerini inceleyeceğiz.

Gergi Tavan Fiyatları

Gergi tavan fiyat konusu birçok faktörü içinde barındırır. Gelin kalem kalem gergi tavan ne kadar hesaplayalım;

Gergi tavan baskı m2 fiyatı ortalama 80₺ – 100₺ (türk lirası). Uygulamanın yapılacağı yer ölçülerek m2 fiyatı hesaplayabilirsiniz. Bütün baskılar için m2 fiyatı aynıdır, görselin değişmesi fiyatı değiştirmez. Baskı fiyatlarına baskı kumaşını tutturmak için kenar çıtaları da dahil olur.

Işıklandırma için led lambalar satın almanız gerekmekte ve bu da ölçüye göre değişmektedir.

Montaj ve işçilik, led ışıklandırma ve baskı dahil olmak üzere anahtar teslim bu dekorasyonun fiyatı ortalama 500₺ (türk lirası) dır.

Gergi Tavan Montajı Nasıl Yapılır?

Gergi tavan uygulaması hassas bir iştir ve en az 2 kişi gerektirir. Bu yüzden tavsiyemiz bu işi ustasına yaptırmaktır. Eğer kendiniz yapmakta ısrarcıysanız okumaya devam edin;

  1. Gergi tavanın uygulanacağı tavan fitilleri takılı halde gelmediyse önce fitiller profillere takılır
  2. ardından profillerin dört köşesinden fitiller baskıya kilitlenir,
    bunun amacı tüm baskının eşit şekilde gerilmesidir.
  3. Köşelerin ardından tüm fitiller takılmalı ve spatula yardımıyla baskı köşelere yerleştirilmelidir.
    Burada dikkat edilmesi gereken bu germe işlemini yaparken baskının sıcak tutulmasıdır, 1 – 1.5 metre uzaklıktan brülör ısıtıcı veya fön makinesi ile baskının sıcak tutulması esnemeyi kolaylaştıracaktır.
  4. Baskı profile tam oturduktan sonra, çıtaları profillerin üzerinden geçirilerek profilleri gizleyin.
  5. Hazır hale gelmiş tavan gergi ürününü tavana monteleyin.

Gergi Tavan Temizliği Nasıl Yapılır?

evinin koridor veya odalarında gergi tavan tercih edenlerin bir süre sonra aklına bu soru gelebilir, gergi tavanı nasıl temizlenir? öncelikle gergi tavanlar toz tutmaz bir şekilde üretilirler, bu yüzden çoğunlukla toz yapmaz. Ancak kazadır olur, bir şey sıçrayabilir veya bir şekilde kirlenebilir. Böyle durumlar için gergi tavanlar su geçirmez ve nemden etkilenmeyecek şekilde üretildiği için ıslak bezle tavanınızı temizleyebilirsiniz. Renginin solmaması için ağır kimyasallar kullanmamak ve narince silmek kullanım ömrü açısından faydalı olacaktır.

Gergi Tavan Avantajları

Gergi tavanların en önemli avantajı kolay temizlenebiliyor olması ve tavan boyası ihtiyacını ortadan kaldırmasıdır. Eğer evinizde gergi tavan kullanırsanız toz tutmaz yapısıyla sürekli olarak temizlemeniz gerekmez, ihtiyaç halinde de yukarıda da yazdığımız gibi ıslak bir bez yardımıyla temizleyebilirsiniz. Ayrıca üzeri kapatılan tavan için boya derdiniz ortadan kalkar.

Eğer gergi tavanınız ışıklı ise led kullanılması sebebiyle hem daha aydınlık bir ışıklandırmaya sahip olacaksınız, hemde led ışıkların az enerji tüketmesi sebebiyle elektrik faturanızda tasarrufa gideceksiniz.

Gergi Tavan Tasarımları

Öncelikle gergi tavan üretici firmalarda bu tasarımlardan bolca bulunur, dilerseniz yüksek kalitede olmak şartıyla istediğiniz görseli üretici firmaya özel olarak bastırabilirsiniz de. Biz sizlere zaten internette olan resimleri göstermek yerine örnek gergi tavan modelleri göstermeyi istedik.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>