Avangard Mobilyaya Uygun Perde Modelleri

Bir evin en önemli aksesuarının perdeler olduğunu hemen hemen tüm yazılarımızda dile getiriyoruz. Hem içeriden hem de dışarıdan şıklık katan perdelerimizi mobilyalarımıza uydurmak için en uygun perde modellerini seçmemiz gerekmektedir. Evlerde en sık kullanılan avangard mobilya için perde seçimi de oldukça önemlidir. Avangard mobilyaya uygun perde modelleri nelerdir? diye merak ediyorsanız cevabı yazımızın devamında yer almaktadır.

Avangard mobilya geçmişi günümüze taşıyarak evlerimizde nostalji hissi yaşatmaktadır. Özellikle son yıllarda fazlasıyla tercih edilen avangard mobilya odalara ağır ve şık bir hava katmaktadır. Avangard kelimesi Fransızca kökenli bir kelimedir ve yenilikçi, öncü anlamına gelmektedir. Modern ve klasik tarzın birleşerek gösterişli ve büyüleyici bir hava katan avangard mobilyaları seçtikten sonra sıra mobilyalara uygun perde modelini seçmektedir. Mobilya çeşidi gibi perde modellerinin de birçok çeşidi bulunmaktadır.

Avangard Mobilyaya Uygun Perde Modelleri Nelerdir?

Avangard mobilyalarda oyma oranı azaltılmış ancak parlaklığı arttırılarak modern bir tarz yakalanmıştır. Avangard mobilyalarınızı uygun renklerde kullanarak ve mobilyalarınıza uygun perde modellerini seçerek kendinize daha huzurlu bir yaşam alanı sunabilirsiniz. Açık renk mobilyalarda genellikle koyu renk perdeler tercih edilmekte, aynı şekilde koyu renk mobilyalarda ise açık renk tonları kullanılarak, oluşturulan havaya farklı bir atmosfer katmak amaçlanmaktadır. Perde ve tül seçimi odanızın mobilyalardan sonra göz alıcı ve ilgi çekici ikinci odak noktasıdır. Bu nedenle düz tüller tercih edilmelidir. Aynı zamanda perdelerde ise mobilya döşemelerine uygun tonlar kullanılabilir. Desenli fonlar da dekorasyonla uyumlu olması durumunda tercih edilebilmektedir.

Avangard mobilyalar genelde pastel tonlarda tercih edilmektedir. Bu sebeple avangard mobilyalara uygun perdelerde pastel tonlarda tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra normal kumaş perdeler ve fon perdeler tercih edilmektedir. Avangard mobilya ağır ve şık olduğu için stor ve zebra tarzı spor perdeler bu mobilyalar için uygun bir tercih olmamaktadır.

Avangard mobilyalarınızda veya mobilyanızın minderinde desenler varsa perdelerinizi bu desenlere uygun olarak tercih edebilirsiniz. Bu sayede odanız çok daha büyük gözükecektir.

Avangard mobilyalar için tercih edilen kruvaze perdeler odalara şıklık katarak hem içeriden hem de dışarıdan hoş bir görüntü oluşturmaktadır.

0 thoughts on “Avangard Mobilyaya Uygun Perde Modelleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>