Ayaklı Lambader Modelleri 2020

Merhaba! sizlere bu yazımızda ayaklı lambader modelleri derledik. Ayrıca lambader başlıkları üzerine konuştuk. Halat, tripod, ayaklı ve ahşap lambader gibi lambader modellerini de inceledik.

Lambadere Hangi Ampul Takılır?

Genellikle lambader etiketlerinde “E-27 duy tiği 40 watt ampul kullanılmalı” yazar. Aslında bu uyarı “tam olarak 40 watt kullanın” anlamına gelmez, “maksimum 40 watt gücünde ampul takabilirsiniz demektir. Bu yüzden 40 watt gücünde bir ampul yerine, bizim de önerimiz olacak şekilde daha düşük güçlerde, 10 watt ve altı tüketim yapan fakat 40-60 watt gücünde ışık yayan tasarruflu ampul kullanmanız çok daha mantıklı olacaktır.

Led ampul mü? florasan mı? yoksa eski tip ampuller mi? Öncelikle hepsi birbirinden farklı, led ampuller doğrusal ışık yayılımında en başarılı olan ürünlerden. Fakat dairesel yayılması diğerlerine göre nispeten zayıf kalıyor. Lambaderler için dairesel ışık dağılımı kritik öneme sahip. Bu yüzden led ampul kullanmanızı önermeyiz. Eski tip ampuller ise hem doğrusal hem dairesel yayılımda en başarılı ürünlerden. Fakat eski tip ampuller ısınma ve elektrik tüketimi konusunda sınıfta kalıyor. Bu yüzden en mantıklı seçenek florasan kullanımıdır. Eğer elinizde tasarruflu ampul var ise bunu lambaderinizde kullanmayın. Tasarruflu ampuller sağlık açısından tehlike arz eder, lambader tavan gibi size uzak olmayacağı için tasarruflu ampul kullanımında led tercih etmenizde fayda var.

Lambader hangi odada kullanılır?

Lambader modelleri kullanım alanı oldukça geniştir. Çoğunlukla salonlarda, kanepe kenarlarında ve odaların köşelerinde görmeye alışık olduğumuz lambader modelleri aslında bir evin bütün odalarında kullanılabilir. Yeter ki uygun renk ve kumaş uyumu olsun.

Lambader Fiyatları

Lambader fiyatları sizler için araştırdık ve tek bir yazıda toparladık. En düşük fiyat 49₺ (türk lirası) fakat bu yalnızca lambader başlığılambader şapka fiyatı. Ayaklar dahil değil. Ayakları dahil 3 ayaklı tripod lambader fiyatları 59₺ (türk lirası) fiyatında. En çok satan lambader modelleri fiyatları ise ortalama 105₺ (türk lirası) civarında. Özel tasarım lambader fiyatları ise 4.750₺ kadar çıkabiliyor, 2.900₺ – 2.600₺ aralığını lüks lambader fiyatları aralığı olarak alabiliriz.

Lambader Ne Renk Olmalı?

Lambader renkleri sizin zevk ve tercihinize kalmıştır. “şu renk olmalı” gibi bir sınırlama kesinlikle yoktur, ve yoğun piyasa arzı sayesinde dilediğiniz tüm renklerde lambader bulmanız mümkün. Fakat dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Alacağınız lambaderin evinizdeki eşyalar ile uyumlu olması dışında sonuçta işlevi dolayısıyla aldığınız ürünün görevini en iyi şekilde yapması ve evinizi aydınlatması için koyu renklerden kaçınmanız gerekir.

Koyu renkler ışığın yayılımını engelleyeceği için lambaderiniz potansiyelini ortaya koyamaz. Bu yüzden daha açık renk tonlarını ve beyaz krem paletlerinden şaşmamanızı öneririz.

Kendin Yap: Lambader

Her yazımızda sizler için kendin yap halini de paylaşmak ve bu konuda bilgi vermek istiyoruz. Bu yazımızda da kendin yap köşesinde lambader var.

Kendiniz yaparsanız hem ekonomik hem de tam kendi istediğiniz gibi bir sonuç ortaya çıkacak.

  • Kova (15 Litre)
  • Jüt İp (2 Adet)
  • Şeffaf Tutkal
  • Streç film

Tutkal ve suyu 1 su bardağı tutkal için 1 su bardağı su oranında karıştırın. Her tutkal markası için bu oran değişebilir. Kıvamı akışkan ve cıvık bir kıvamda olmalı. Hazırladığınız tutkal bir köşede dursun.

Kovanızı streç film ile sarın. Kovanız sizin lambaderinizin gövdesini oluşturacak.

Köşede duran tutkalınızın içine bütün ipinizi koyun. Bütün ip tutkala bulaşsın, ve ipiniz tutkal kabından döne döne ve tutkalı emecek şekilde çıksın. Jüt ipi streç film sardığınız kovanın etrafına sıkıca sarın. Ve 2 top ip sardıktan sonra tutkallı ipleri kurumaya bırakın. Bu süre 1 gündür.

Ertesi gün kurumuş ve sertleşmiş ipinizi kovadan kurtarmak için kovanızı kesin ve içinden çıkarın. Lambader başlığı tamam! Artık lambader sisteminizi ve ayaklarını marangoz ve elektrikçilerden tamamlayabilirsiniz.

Bu lambaderin maliyeti tüm malzemeler dahil yaklaşık 15-17 türk lirası arasında!

Lambader Modelleri 2020

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>