Banyoyu Çocuklara Uygun Hale Getirin

Merhaba! Bu yazımızda sizlere çocuklar için banyoyu nasıl düzenlemek gerekir? evinizin yeni üyesi çocuk için banyo nasıl olmalı? gibi konuları açıklayacağız.

Eğlenceli ve Pratik Olmalı

Aşağıdaki fotoğrafta gördüğünüz banyo ikiz kız çocukları için hazırlanmış bir banyo. Ev sahibi bu banyo için “banyonun işlevselliğinin yanında bu mekanı tasarlarken en sevdikleri renkleri kullandık” diyor. İşte hem işlevsel hem eğlenceli bir lavabo tasarladığınız zaman ortaya şirin mi şirin pembe bir küvet çıkıyor.

Lavaboyu eğlenceli ve çocuklara uygun hale getirmek için küveti pembeye boyamanıza gerek yok. Ev sahibi Ferzoco, bir çocuk banyosunun eğlenceli olmasının yanında çocuklarla birlikte büyüyecek zamansız bir banyo olması gerektiğini söylüyor. Ferzoco, “Boya, ayna, halı ve aksesuar gibi kolayca güncellenebilecek aksesuarları kullanın” diyor. Siz de yukarıdaki aksesuarlara ek olarak çocuğunuzun sevdiği çizgi film karakterlerinden sticker veya yapışkanlar kullanabilirsiniz. Böylece ilerleyen zamanlarda daha kolay değişime gidebilirsiniz.

Sizin ve çocuklarınızın ihtiyaçlarını düşünün

Banyonuzu tasarlarken çocuğunuzun yaşını ve boyunu daima aklınızda tutmanız gerekiyor. Fakat küçük yaştaki bir çocuğun yetişebileceği bir lavabo sizin için fazla alçak olabilir. Bu yüzden sizin için kullanımı rahatsız etmeyecek en alçak yüksekliği tercih edin. Çocuğunuz göz açıp kapayıncaya kadar boy atacak ve lavaboya yetişecektir.

Bu boy atma sürecinde ise bizim size tavsiyemiz çocuklar için banyo basamağı kullanmanız. Bu şekilde çocuğunuz boyu yetene kadar bu basamağı kullanarak lavaboya yetişebilir.

Temizliği unutmayın

Çocuklarınız da banyoya ortak olacağı için banyonuz artık eskisi gibi temiz ve düzenli kalmayacak. Çocuklar için ne kadar alan verirseniz verin, yine de banyo dağınık olacak. Bu yüzden banyoyu olabildiğince basit ve sade, içeriyi de geniş ve ferah tutun. Her şeyin üst üste olduğu bir banyo çok daha kolay dağılır ve çok daha zor toplanır.

Ayrıca tüm banyonun kolayca temizlenip, silinebilir olmasına dikkat edin. Bu yüzden halı, silinemeyen yüzeyleri mümkün olduğunca minimuma indirin.

Dayanıklı ve güvenli bir banyo tasarlayın

Çocuklarınız için banyoyu ekstra güvenli bir hale getirmeniz çok önemli. Bu yüzden banyo mobilyalarını seçerken sivri köşeli mobilyalardan uzak durun. Ayrıca çocukların kolayca hastalanmasından dolayı banyoyu mikroplardan uzak tutacak şekilde, daha açık ve nefes alan çamaşır sepeti gibi ürünler kullanmaya özen gösterin.

Çocuğunuz için dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise kaygan zemindir. Banyo çoğu zaman ıslak / nemli olabilir, bu da zeminin kaygan bir hale gelmesi demektir. Bu yüzden mümkün olduğunca zemini kaymayacak şekilde ayarlamaya dikkat edin. Bizim size tavsiyemiz porselen karolar kullanmanız. Dokulu ve porselen karolar kayganlığı son derece önlüyor.

Kolay erişilebilir olmalı

Lavabodaki birçok eşyanın kolay erişilebilir olduğundan emin olun. Diş fırçası, sabun veya çocuğunuzun sevdiği şampuana çocuğunuzun da ulaşabiliyor olmasına dikkat edin. Bu şekilde çocuğun kendi kendine bir şeyler yapıyor olması kendisine özgüven kazandıracaktır.

Evinizi satabileceğinizi aklınızda bulundurun

Banyoyu düzenlerken evinizin yeniden satabileceğinizi aklınızda bulundurmakta fayda var. Diğer dekorasyonlarınıza göre bir banyoyu baştan aşağı bir çocuğa göre değiştirmek çocuksuz bir aile için evin değerini düşürebilir. Veya pembe bir banyo tasarlamanız erkek çocuk sahibi kişiler için büyük bir yük olabilir. Çünkü bir banyonun lavabo ve diğer dekorasyonları kaba inşaat gerektiren şeylerdir, bu yüzden banyonuzu çocuğunuza göre düzenlerken sonrasını da düşünerek hareket etmenizde fayda var.

Haftaya görüşmek üzere, yorumlarda bize fikirlerinizi iletmeyi unutmayın ve kendinize çok iyi bakın.

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>