Bebek Odası Perde Modelleri

Bebek Odası Perde Modelleri

11 Aralık 2019 0 Yazar: admin

Bebeğinizin huzur içinde uyuyabileceği bir oda tasarlamak için birçok perde modeli bulunmaktadır. Bebek odası perde modelleri bebeğin mobilyasına, dolaplarına ve yataklarına uygun olmalıdır. Bebek odası perde modelleri nelerdir? Bebek odası için hangi renk perde alınmalı? Vb. merak ettiğiniz bütün soruların cevapları yazımızın devamında yer almaktadır.

Bebek odası için her renk ve desende bulabileceğiniz perde modelleri odaların daha tatlı ve sıcak görünmesini sağlamaktadır. Perdelerinizdeki renk ve desenleri seçerken kumaşınızın türüne de dikkat etmelisiniz. Kimyasalında zehirli ürün bulunan kumaş türlerini bebek odalarınız için tercih etmemelisiniz. Kumaş seçimlerinizi yaparken bu etkene dikkat etmelisiniz. Odanın içinde sadece perdeler değil kullandığınız diğer ürünlerde de hiçbir kimyasal madde olmamasına özen göstermelisiniz.

Bebek odası perde modellerini seçerken kalite ve güven açısında bilindik markaları seçmekte yarar vardır. Bu markalar uzun süre varlıklarını devam ettikleri için bebek odası perdelerinde hiçbir kimyasal ürün bulunmadığını garanti verirler.

Bebek Odası Perde Modelleri Nelerdir?

Bebek odalarında her zaman evin diğer odalarından daha renkli, canlı ve desenli perdeler tercih edilir. Bütün odada tek bir renk kullanmak da odayı boğabilir. Sevimli şekillerin yer aldığı bir duvar kağıdı da odaya farklı bir hava katabilir. Eğer pencereleriniz küçükse nerede pencere olduğu bile anlaşılmayabilir bu durumda pencerenize uygun bir perde modeli seçmeniz gerekmektedir. Birbirini tamamlayan pastel renkler, duvar perde ikilisi için mükemmel seçimdir. Pastel yeşiline boyadığınız duvarları soft ve açık bir mavi renk perde ile tamamlayabilirsiniz. Ya da tatlı, soft bir sarı duvarı bej rengi tonlarında veya krem rengi tonlarında perdeler ile tamamlayabilirsiniz.

Bebek odası perde modelleri iki çeşittir. Bunlar;

  • Sade renk bebek odası perde modelleri,
  • Desenli bebek odası perde modelleridir.

Sade Renk Bebek Odası Perde Modelleri

Sade renkleri seven ebeveynlerin ilk tercihleri arasında yer alan sade renk bebek odası perde modellerinin her renkte modelleri mevcuttur. Odaya sade ve şık bir hava katan sade renk bebek odası perde modelleri odayı boğmadığından odaya geniş ve ferah göstermektedir.

Desenli Bebek Odası Perde Modelleri

Desenli bebek odası perde modelleri çocuksu desenleriyle her yaşta beğenilen bir modeldir. Desenlerini dilediğiniz renkte ve şekilde seçebilirsiniz. Sevilen bir çizgi film karakteri de desenli perdelerde tercih edilmektedir.