Beyaz Güneşlik Perde Nasıl Beyazlatılır ? (Yıkanır)

Beyaz Güneşlik Perde Nasıl Beyazlatılır ? (Yıkanır)

21 Şubat 2019 0 Yazar: admin

Bu makalemizde güneşlik perde beyazlatma ile ilgili bilgiler aktaracağız. Bayanlar için temizlik her zaman ilk plandadır. Perdelerinde temiz olması her şey önce önemlidir. En iyi beyazlatma yöntemi ile güneşlik perdeleri nasıl yapacağınız hususunda detayları sizlerle paylaşalım. Güneşlik olmayan ev yoktur. Bayanlarında temizlikte titiz olduğu herkes tarafından bilinmektedir. İster çalışan bayan olsun, isterse ev hanımı olsun. Fakat bazı bayanlar farklı yöntemlerle net sonuçlar elde edemeyebilir. O yüzden burada yazdığımız bilgileri harfiyen uygulamanız da büyük faydalar olacaktır.

Temizlikte en büyük yardımcı çamaşır makineleridir. Güneşlik renk bakımından birbirine yakındır. Genellikle krem ya da beyaz güneşlikler tercih edilmektedir. Nedeni ise eve giren ışığın kırılmasıdır. Koyu renk tercihi ise eve giren ışığı azaltacağı için tercih edilmez. Yeni bir perdeye ihtiyacınız varsa yapmanız gereken beyaz ya da krem rengini tercih etmeniz olacaktır. Eskilerde çeyizlik dikilen perdelerde aynı şekilde idi. Modanın gelişmesiyle birlikte bu kullanım hala değişmedi. Nedeni ise daha kullanışlı olmasıdır.

Güneşlik temizliğinin ipuçları

Kumaşları ince olduğundan dolayı temizlikte dikkat etmeniz gereken bazı noktaları bu başlığımız altında sizlerle paylaşacağız. İlk olarak güneşlikleri çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz. Bunun ekstra çamaşır suyuna yatırma gibi işlemlerin kullanılması sıkıntı oluşturabilir. Perdeyi yırtabilir. Sadece çamaşır makinesinde yıkamalısınız. Bu işlemi yaparak sıcak suyu asla kullanmayın. Perdenin yıpranmasını hatta kısa süre içinde kopmasına sebebiyet verir.  Son derece nazik ve 30 derecede yıkanması gerekiyor.

Elde yıkama yapmayı planlıyorsanız, ılık su tercih etmenizde yarar olacaktır. Tabi tercih edeceğiniz deterjan markası da önemlidir. Piyasa da tül perdeler ayrı satılan ürünleri deneyebilirsiniz. Elde yıkamada biraz daha fazla deterjan kullanmanız gerekiyor. Çünkü makine optimum deterjan kullanırken, sizde elle yıkama yaptığınız için tam anlamıyla temiz olması için bir tık daha fazla kullanmaya özen gösteriniz.

Elle yıkamadan sonra hemen asmanız gerekiyor. Çünkü kırışma gibi sorunlar olabilir. Aynı şekilde makinede yıkıyorsanız, yıkama bitince hemen asın ve kurumaya bırakın. Böylece perdenin kırışmasını engellemiş olursunuz.