Boncuklu Perde Modelleri

Boncuklu Perde Modelleri

13 Aralık 2019 0 Yazar: admin

Boncuklu perde modelleri şık duruşlarıyla ev dekorasyonlarında sıklıkla tercih edilmektedir. Boncuklu perdeler pencerelerde değil daha çok kapıların yerine kullanılır. Ayrıca oda içerisinde bazı kısımları daha süslü bir hale getirerek ayırmak isterseniz boncuklu perde modellerini kullanabilirsiniz. Peki boncuklu perde modelleri nelerdir? Nerelerde boncuklu perde modellerini kullanmamız gerekir? Ve merak ettiğiniz bütün soruların cevapları yazımızın devamında yer almaktadır.

İp perdelere benzeyen boncuklu perde modelleri aslında ip perdelerden farklıdır. İp perdeler daha sade renkler tercih edilirken boncuklu perdelerde daha canlı ve renkli modeller tercih edilmektedir.

Boncuklu Perde Modelleri Nelerdir?

Artık evlerin bazı geçiş alanlarında kapı yerine boncuklu perde modelleri kullanılmaktadır. Yatak odası ve banyo gibi özel alanların dışında kalan mutfak için artık kapı değil boncuklu perde modelleri tercih edilmektedir. Boncuklu perde modellerinin kalın ve büyük olanları da mevcuttur. Bu sayede içeriyi tamamen gizleyebilirsiniz. Ayrıca ince olanları da var. Bu sayede kapının önünde bir geçit olur ama içerisi de gözükmüş olur. Benim için içerisi gözükse de sıkıntı değil şık dursun yeter diyorsanız boncuklu perdelerden geniş aralıklı ve ince olanlar tam sizin istediğiniz bir model olabilir.

Boncuklu perde modellerinin bulunduğu yere monte edilmesi için birçok çeşidi bulunmaktadır. Boncuklu perde modellerini kapı boşluğunun iki yanına tutturarak yerleştirebilirsiniz. Bazı boncuklu perdeler ise normal perde gibi korniş ile asılabilir. Bazıları da cırt cırtlıdır ve bunlar en kullanışlı olanlarıdır. Tavana cırt cırt kısmı yapıştırılan perde üzerinde de diğer kısmı bulunan bu tasarımları uygulamak çok daha kolaydır. İstediğiniz zaman çıkarabilir istediğiniz zaman takabilirsiniz.

Boncuklu perde modelleri sevilerek tercih edilen bir perde modelidir. Özellikle kapılarda tercih edilmesinden dolayı evin içine ayrı bir hava katmaktadır. Kristal, renkli, uzun, kısa her modelde bulabileceğimiz boncuklu perdeleri malzemeleri alıp sizlerde evinizde kolayca istediğiniz şekilde yapabilirsiniz. Bununla ilgili internette birçok video bulunmaktadır. Sizlerde el yeteneğinizi kullanıp yapabileceğiniz boncuklu perde modellerini evinizin her köşesinde şık bir şekilde kullanabilirsiniz.