Boy Aynası Modelleri

Merhaba! bu yazımızda sizler için en güzel ahşap ayna modelleri derlemesi yaptık. Hazırsanız başlayalım;

Boy Aynası Uzunluğu Kaç Cm Olmalı?

Öncelikle boy aynalarının uzunluğu çoğu üretici firmada standart 105 cm olarak üretilir. İnsanların aklına bu uzunluğun kısa olduğu gelebilir, aslında 50 cm uzunluğundaki bir ayna 2 metre boyundaki birini gösterebilir elbette. Burada dikkat edilmesi gereken konu aynanın ne kadar uzakta duracağıdır. Evlerdeki boy aynalarının kullanım uzaklığı ortalama 30 cm’dir. Bu yüzden 105 cm gayet yeterli bir rakamdır. Eğer daha uzakta kullanılacaksa ayna daha ufak boyutlarda olabilir, eğer daha yakından kullanılacaksa aynanın daha uzun olması gerekir.

Daha klasik aynalar için ayna modelleri yazımıza mutlaka göz atın.

Boy Aynası Nasıl Süslenir?

Boy aynası süslemesi aslında çok basittir. Çünkü dekoratif bir malzemeden çok kullanışlılığı ön planda olan bir ürün için sadelik ve basit bir süsleme yeterlidir. Aynanızın üzerinden bir şeyler asabilir veya aynanızı boyayabilirsiniz. Size fikir vermesi açısında süslenmiş bir ayna görseli koymak istiyoruz;

Görüldüğü üzere, aynanın üstüne koyulan bir şapka gayet güzel bir süs olabilir. Aynı zamanda kullanışlı da, harika!

Boy Aynası Nasıl Asılır? Takılır?

Öncelikle çoğu boy aynasının arkasında içine gömülü olarak ayakları bulunmaktadır. Bu ayakları kullanmak istemezseniz eğer boy aynasını duvara montalamanız gerekmeden yalnızca duvara yaslayarak da kullanabilirsiniz.

Boy aynanızı duvara sabitlemek için birkaç yolunuz var, en garanti yöntem ise güçlü yapıştırıcılar kullanmaktır. Ayrıca çivi ile de aynanızı tablo asar gibi de sabitleyebilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken husus, eğer aynanız yere temas ediyor, yani ağırlığını bir yere veriyorsa yalnızca duvara yapışık tutmanız yeterlidir. Fakat eğer aynanız yukarıda ve ağırlığını bir yere vermeden duracaksa yapıştırma işlemini aynanın ağırlığını da göz önüne alarak yapmalısınız.

Sizler için en güzel ahşap ayna modelleri derlememize mutlaka göz atın.

Boy Aynası Modelleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>