Gri boydan mutfak perde modelleri

Boydan Uzun Mutfak Perde Modelleri

Boydan mutfak perdesi modellerini görmeden kararınızı vermeyin. Son yıllarda çıkan birbirinden farklı ve tarz tasarımları bu yazımızda birleştirdik. Boydan perdeler pek çok mekanda kullanıldığı gibi mutfaklar da tercih edilir. Tercih sebeplerinin genelinde artılar ve eksiler olabilir. Bu yüzden neden boydan seçeneğinize bağlı olarak bazı öneriler de bulunmak istiyoruz. Özellikle farklı kombinasyonlarla mutfağınızı baştan sona değiştirebilirsiniz. Bu yazımız dahil tüm konularımız da belirttiğimiz hususa dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz. Yani uyumluluk ilk sırada olması gerekiyor.

Mutfaklar için uzun cam perde modelleri

Ev dekorasyonunun önemli unsurlarının başında bütünlük gelmektedir. Hangi mekanınızı değiştirirseniz değiştirin ilk kriterin mekanın bütünlüğü olması gereklidir. Başlığımızda bahsettiğimiz gibi uzun camlar için perde modellerini mutfaklar için bakacağız. İç eşyaların renk kombinasyonlarını değiştirerek işe başlayın. Böylece kompozisyonu daha az katmanlı hale getirecek ve buna göre güzel bir mutfağın temellerini atmış olacaksınız.

Pratik ve estetik hedeflerinize ulaşmaya yardımcı olan en popüler perde çeşitlerini sizler için konumuzun altında sıraladık. Kombine perdeler sayesinde bir çok avantajı yakalayabilirsiniz.

Uzun mutfak perdeleri

Bazı daireler her zaman geniş mutfaklara sahip değildir. Bazen alçak tavanlı olabileceği gibi küçük mutfaklar da karşınıza çıkabilir. Bu mekanın güzel görünmesi ve şık görünmesi çok kolay değildir. Küçük mutfaklarda Güzel bir dekorasyon yakalamak için neredeyse imkansızdır. Mekanı görsel olarak genişletmeye, güzel ve ferah hale getirmenize yardımcı olacak on tavsiyemizi bir arada toplandık.

Her mekana uzun boydan perdeler olmaz. Eğer mekanınız küçük ve dar ise işte size sunabileceğimiz tavsiyelerimiz…

Boydan mutfak perde modelleri
Boydan mutfak perde modelleri

İlk olarak aydınlatma seçin

Adım adım mutfakta değişikliğe başlıyoruz. Öncelikle mekanı güzelleştiren aydınlatmayı ele alalım. Her şeyden önce, aydınlatmayı hesaba katmak gerekir. Hem tavanı yükseltmek hem de görsel olarak güçlü hale getirmek mümkündür. LED şeridi, mutfağın çevresi etrafına gezdirin. Mutfağınızı daha yüksek hale getirecektir.

Parlak aydınlatmalar başarının anahtarıdır. Detayları fazla olan ve büyük avizeler seçmemeye çalışın. Bakış noktası açısı veya küçük düz lambalar çok daha uygun olacaktır. Tabi bunun hesabını yaparken tasarımdaki renklerin aksine, aydınlatmayı serin tonlarda seçmeye çalışın. Yani dağılımı sayesinde, görsel olarak tavanı yükseltebilirsiniz. Sonuç olarak bu sayede yüksek mekanlarda boydan uzun perdeleri kullanabilirsiniz.

Doğru ürünler seçmeye özen gösterin

Dekorasyon seçiminde ana kurallarını hatırlıyor musunuz? İnce ve dikey eşyalar mekanı daha uzun gösterirken, ince ve geniş yatay ya da kalın eşyalar mekanın göründüğünden daha küçük yapar. Aynı prensiple mutfağınızın tasarlayın. Bunlara ek olarak pastel tonlarının düz dikey çizgileri ile bir duvar kağıdı seçebilirsiniz. Böylece tavan görsel olarak yükselir. Mutfak daha uzun ve daha geniş görünebilir.

Çeşitli dekoratif teknikler kullanmayı deneyin. Ufak detayları kesinlikle atlamayın. Son olarak koyu renklerden kaçının. Koyu renk tonları odayı daraltacaktır. Mekanın olduğundan küçük görünmesine sebep olacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>