Cam Balkon Perdesi Modelleri 2020

Merhaba! Bu yazımızda sizler için en güzel balkon perdesi modelleri derlemesi yaptık.Konumuzda cam balkon perde fiyatlarından ziyade modeller üzerinden fikir önerilerinde bulunduk. Siz de cam balkonlar için perde arayışındaysanız, yazımızı okumaya devam edin.

Cam balkonlar için perde seçimi

Cam balkon için perde seçimi yaparken dikkat etmeniz birkaç husus var. Öncelikle balkonunuz için seçeceğiniz perde eğer yukarıda bahsettiğimiz gibi ısı ve güneş geçirmeme gibi özellikleri yoksa mümkün olduğu kadar ince seçmeye özen gösterin. Aksi halde kış aylarında güneşin ısıtmasına engel olan perde sebebiyle doğalgaz faturanızda artış olabilir.

Sadece ince seçmek yetmiyor, evinizin balkonunda renkli ve canlı perdeler seçmek önemli. Çünkü perdeler yaz aylarında hem evinizin balkonuna fresh bir hava katacak, hem de yaz aylarında renkli kumaşlar güneşi emmediği için daha serin bir balkonunuz olacak.

Sıcak – Soğuk ve Güneş Geçirmeyen Balkon Perdesi

Balkon perdesi dendiği zaman da belki de bir perdeden beklenen en büyük özellik bu olacaktır. Aşağıdaki modellerimizde de göreceksiniz fakat her model güneşi yansıtma özelliğine veya ısı geçirmeme özelliğine sahip değil. Balkon için perde alırken böyle bir ihtiyacınız varsa bu durumu satış danışmanına özellikle belirtmeyi unutmayın. Aksi halde bazı perdeler ısıyı emerek balkonu daha geç soğuyacak şekilde negatif etki dahi yaratabilir.

Balkon İçin Stor Perde

Balkon için perde almayı düşündüğünüz zaman en ideal seçeneğin stor perde olduğunu düşünebilirsiniz. Fakat maalesef stor perdeler balkon camı açılıp kapanırken baş belası olabiliyor. Akşam sefası için balkona geçtiğiniz zaman hem perdeyi kapalı tutmak hem de camları açmak mümkün olmayabiliyor. En azından camı açıp kapatmak için stor perdeyi tamamen kapatmanız ve tekrar açmanız gerekiyor, ancak bu duruma çözüm olacak bir perde var; Plise Perde! Eğer balkonunuza daha rahat bir model tercih etmeyi düşünüyorsanız sitemizdeki plise perde modelleri adlı yazımızı gözden geçirebilirsiniz.

Perde Dışında Balkonu Kapatma Yöntemleri

Eğer balkonunuza perde almayı düşünmüyor veya perde modellerini beğenmiyorsanız sizin için farklı balkon kapatma yöntemlerimiz var. Öncelikle balkonun kritik köşelerine konumlandıracağınız uzun ve geniş yapraklı bitkiler ile balkonunuzun dışarıdan görünmesini nispeten azaltabilirsiniz. Yalnızca çiçek ile istediğiniz gibi kapatamazsanız balkon için büyük bir şemsiye kullanabilirsiniz. Bu büyük şemsiye hem istediğiniz zaman katlayıp köşeye koyabileceğiniz hem de güneşi tamamen kesebilecek bir alternatifiniz olacak. En iyisi çiçekler büyüyene kadar şemsiye ile idare etmek…

Ayrıca balkonunuzu hasır – bambu perde ile de kapatabilirsiniz. Sitemizde bambu stor perde modelleri yazımız mevcut.

Son olarak açık balkon perdeleri için oluşturduğumuz galerimize göz atmanızı öneririz.Cam balkonlar için en çok tercih edilen zebra ve tül modellerini de listeledik.Açık balkonumda hangi perdeyi tercih etmeliyim? Açık balkon için hangi perde modeli? Gibi sorularınıza görsellerden ilham alarak karar verebilirsiniz.

Balkon Perdesi Modelleri

0 thoughts on “Cam Balkon Perdesi Modelleri 2020

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>