Çatı Katı – Teras – Kış Bahçesi Perde Modelleri

Modern tasarımlar her alanda karşımıza çıkıyor. Bu yazımızda teras, çatı katı ve kış bahçeleri için kullanılan perdeleri...
Çatı Katı – Teras – Kış Bahçesi Perde Modelleri

Modern tasarımlar her alanda karşımıza çıkıyor. Bu yazımızda teras, çatı katı ve kış bahçeleri için kullanılan perdeleri bir ara topladık. Perde mekanı güneş ışığından koruyarak mükemmel dekoratif eşyadır. Taslaklar ve hava durumu. Sayısız mekanda kullanıma açık bir malzemedir. Pek çok sayıda perde modeli ve çeşitleri bulunmaktadır. Her mekana göre farklı dizayn edilmiş perde mekanları daha bir başka göstermektedir. Yatak odası için özel bir tasarımı olurken, teraslar veya açık mekanlar için bambaşka bir dizayn karşımıza çıkmaktadır.

Sıcak mevsimler açık alanlar önemlidir. Günün bütün stresinden kurtulmak ve temiz hava alabilmek için insanlar açık mekanları tercih ederler. Özellikle açık teraslar bu alanların başında gelmektedir.  Güzel bir şekilde dekore edilmiş terasta çiçek kokuları ve temiz hava insanın ihtiyacı olan şeylerin başında geliyor.

İşte harika o perdeler

Her terasın kendi has özgü bir dekorasyona ihtiyacı vardır. Mekanın bulunduğu konumdan tutun da, güneş ışığın geliş açılarına göre farklı tasarım ve modellerde yapılabilir. Bu başlık altında dekorasyondan ziyade teraslar için özel hazırlanan perdeleri inceleyeceğiz. Teraslar birbirinden farklıdır. Onun için her terasta olan dekorasyon eşyaları aynı teras için şık durmayabilir. Bu eşyalarında başında da perdeler gelmektedir.

Teraslar için perde modelleri

Teraslar için perde modelleri

Güneşli havalarda yarı saydam danteller ve güneşin parlağı altından harika bir şekilde mekanınızı aydınlatacaktır. Zarif elemanlarla tutturulmuş kıvrımlar bu güzelliği ön plana çıkartacaktır. Bu tip kombinasyonları yakalamak için her mekan için farklı çözümlere mutlaka göz atın.

Bu yazımız ilginizi çekebilir !  En Moda Perde Modelleri 2018
Bambu perde modelleri

Bambu perde modelleri

Bambu, doğal kaynaklı başka bir değişle yaz malzemesidir. Olağan dışı dokuma ile ekolojik olarak harika bir üründür. Temizlenmesi ve yıkanması kolaydır. Pratik çözümler için kullanılabileceği gibi teras, çatı katı ve kış bahçelerinde de kullanılır. Bu ve bunu gibi perdeler hem açık hem de kapalı bir mekanları tasarlamak için ideal bir çözüm olabilir. Bambular alerjiye neden olmaz, statik elektrik biriktirmez ve uçan böceklere izin vermez. 🙂

Teras bambu perde modelleri

Teras bambu perde modelleri

Bir kapının veya bir pencere açıklığının üzerindeki rulo üzerinde katlanabilen bambu panjurlarda teraslar için kullanılır. İç mekanı mükemmel şekilde dekore etmenin yanı sıra, hareketi engel olmaz. Tasarımın sıcak tonu ve özgünlüğü, bu yaz malzemesinin bir başka güçlü noktası da olabilir. Asma bambular hasır mobilyaların yanında ahenkli bir görünüm, kazandırmak suretiyle, açık teraslar için tam bir harika üründür.

 

Bir önceki yazımız olan En Çok Satan Perde Modelleri ve Markaları 2019 başlıklı makalemizde en çok satan perde modelleri, en çok satılan perde markaları ve en çok satılan perdeler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazımız ilginizi çekebilir !  Japon Perde Modelleri
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ