Çeyiz İçin Havlu Örnekleri

Çeyiz İçin Havlu Örnekleri

18 Şubat 2020 0 Yazar: admin

Havlu hem mutfak hem banyo, tuvalet hem de yatak odasında kullanılan en önemli çeyiz eşyalarından birisidir. Diğer çeyiz eşyaları gibi havlu da desen desen, renk renk bulabilir hatta yapabilirsiniz. Peki, çeyiz için havlu örnekleri nelerdir? Çeyiz için havlu örnekleri nasıl yapılır? Çeyiz için havlu örneklerinde ince detay çeşitleri nelerdir? Çeyiz için havlu örnekleri nerelerde satılıyor? Çeyiz için havlu örnekleri ne kadardır? Mutfağa yapılan çeyiz için havlu örnekleri nasıldır? Banyoya yapılan çeyiz için havlu örnekleri nasıldır? Yatak odasına yapılan çeyiz için havlu örnekleri nasıldır? Tuvalete yapılan çeyiz için havlu örnekleri nasıldır? Vb. sorularınızın cevaplarını sayfamızın devamında bulabilirsiniz. 

Çeyiz İçin Havlu Örnekleri Nelerdir? 

Öncelikle şunu söyleyebilirim ki odanızın rengine göre havlu seçimi yapabilirsiniz. Örneğin banyonuz açık mavi tonlarındaysa kırık beyaz veya krem renginde çeyizlik havlu seçimi yapabilirsiniz. Veya mutfağınız gri tonlarındaysa kırmızı, kahverengi tonlarında çeyizlik havlu seçimi yapabilirsiniz. Yatak odanızda yastığın üstüne havlu koyuyorsanız çarşaflarınıza uygun renk seçimi yapabilsiniz. Gelelim çeyiz için havlu örneklerinde desene göre seçimin nasıl yapılacağına. Eskiden yeni gelinler havlu kenarlarına tığ işleme yapmaktaydı. Nazar değmesin diye havlu kenarlarına nazar boncuğu işlemesi yapılırdır. Mutfak havlularının üstüne çeşitli meyve desenleri ( çilek, kiraz, armut gibi) desenler yapılırdı. Banyo havlularının üstüne ise gelin ve damat resimleri, gelin ve damatın isimlerinin baş harfi gibi baskılar yapılırdı. Günümüzde hala bu çeşit havlular bulunmaktadır. Ancak yeni gelinler artık çeyiz için havlu örneklerinde daha modern havlular seçmektedir. Dantelin çok sık bulunmadığı tek renk havlular veya çizgilerin bulunduğu çeyiz için havlu örnekleri seçerler. Ancak siz de gelenekselci iseniz veya yine de çeyizimde eski çeşit havlu bulunsun istiyorsanız beyaz ince bir havlunun kenarlarına tığla geçilmiş mavi, pembe çiçekler işlenebilir veya dantelli havlunun kenarlarına veya tüm çevresine iğne oyası modelini, iğne oyası çiçeklerini kullanabilirsiniz.

Çeyiz İçin Havlu Örnekleri Ne Kadardır?

Çeyiz için havlu örneklerine internet sayfalarından bulabilir, kendiniz veya tanıdıklarınız örebilir. Veya birçok İnstagram sayfalarında, internet sitelerinde, çeyizlik satan yerlerde havlu çeşidi ve işlemesine göre her bütçeye uyan çeyizlik havlu bulabilirsiniz.