Çiçekli perde modelleri

Çiçekli Perdeye Uygun Halı ve Koltuk

Çiçekli perdeler her mekana ve ortama kolaylık uyum sağlar. Bu makalemizde çiçekli perdeye uygun halı ve koltuk takımı hakkında sizlere bilgiler vermek istiyoruz. Bir mekanı güzelleştirirken ilk dikkat edeceğiniz, ortamın uyumu olmasıdır. Ancak bu sayede güzel bir ambiyans yakalarsınız. Çiçekli dekorasyonlar son yıllarda oldukça yaygın hale geldi. Her eşyanın ufak noktalarında bulunan çiçek ve bahar simgeleri mekanın havasını değiştiriyor.

Daha önceleri renkli iplikler yardımıyla perdeler üzerine çiçek figürleri yapılıyor. Artık modern teknolojinin gelişmesiyle kumaş üzerine baskı yapılıyor. Bu sayede çiçeklerle perdelerin çeşitliliğini inanılmaz boyuta değişiyor.

Konu Başlıkları

Çiçekli perdeler bambaşkadır

Her mekanda mutlaka bir çiçeğiniz olsun. Canlı ya da figür olarak kullanmanız, mekanın görselliğine artı avantaj katar. Çevre dostu iç mekanlarda çiçeklerle perdeler ve süslemeleri bambaşka bir dünyaya kapıları aralar. Birçok mimar, çiçekli eşyaların herhangi bir iç mekana kolayca yerleştirebilir. Bu işten hiç anlamayan bile yapabilir. Katalogları incelemeye veya internette fotoğraflara bakmaya hiç gerek yoktur. Fakat odanın dekorasyonu atlamamanız gerekiyor. Bu nedenle odanın tarzını belirlemek çok önemlidir.

Fikir edinmeniz amacıyla sizlerle farklı perde tipleri sunmaya çalıştık. İşe başlamadan yapacağınız ilk husus, neye nasıl yapacağınıza karar vermenizdir. Ancak bu şekilde planlı ve projeli bir şekilde ilerleyebilirsiniz. Perdelerinin mevcut tasarımın tamir edilmesi zor olabilir. Yeniden satın almak gerektiği zaman veya perdeden sıkıldığınız zaman hangi adımları izlemeniz gerektiğini kısa kısa bilgiler ile anlatacağız.

https://www.youtube.com/watch?v=bJKsFAd2exo

Perde ile halı uyumu

Halının odaya uyum sağlaması önemli bir noktadır. Bu sebepledir ki, mekana girdiğimiz gözümüze gelecek ilk eşyadır. Perde ile uyum içinde olması mekanı güzelleştirdiği gibi değerini arttırır. Özellikle yaz aylarına gireceğimiz şu günlerde farklı tip perde ve halı kombinlerini mutlaka inceleyin.

Perde ile koltuk uyumu

Bir önce ki başlığımız halı uyumdan bahsetmiştik. Bu başlık altında ise koltuk uyumunu perde ile kombin edilmesi hususunda bilgiler paylaşmak istiyoruz. Koltuk takımları tüm mekanlara göre değişik tipte olmaktadır. Değişlikten kastımız, mekana göre köşe, l tipi, sadece 2’li koltuk veya geniş oturma grubu olabilir. Bu sebeple hangi çeşit koltuk takımı seçerseniz seçin, perde ilk uyumluluk kriterini asla atlamayın.

Mavi çiçekli perde modelleri
Mavi çiçekli perde modelleri

Perde ile oda uyumu

Genel olarak görsellikle bir mekanı değiştiren ilk unsudur. Perdenin tüm eşyalar ile bütün olması yani uyumlu olması gerekir. Mekanları güzelleştirirken, yanında getirmiş olduğu huzur ve ferahlığı aramalısınız. Ancak bu sayede harika yaşam alanlarına kavuşabilirsiniz.

İşte sizler için hazırladığımız birbirinden farklı çiçekli kombin modelleri…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>