Çocuk Odası Halı Modelleri

Çocuk Odası Halı Modelleri

15 Temmuz 2019 0 Yazar: admin

Merhaba! bu yazımızda çocuk odası için halı modelleri inceleyeceğiz. Aklınıza takılan soruları da yanıtlayacağız.

Çocuk odası için halı seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Öncelikle çocuk odası seçeceğiniz halının antibakteriyel olması çok çok önemli. Kir ve toz tutmaz halılar seçilmesi, çocuğunuz halının üstünde geçirdiği zamanlarda sağlığına zarar gelmemesi için çok önemli. Ayrıca bir diğer konu ise halının kaydırmaz olması. Çocuğunuz odasında koşturabilir, oynayabilir. Haliyle halının kayması demek çocuğunuzun kayıp düşmesine sebep olabilir.  Bu yüzden halının evinizin zemininde kaymayacağından emin olun, kaydırmaz alt tabanlı halılar tercih edin. Tüysüz halı seçimi mümkünse yapılmalı. Tüylü halılar ne kadar antibakteriyel olsa da içerisinde toz ve kir tutar. Haliyle halının yalnızca baskılı olmasına ve tüysüz olmasına öncelik verin.

Çocuk halısı temizliği

Rutin hali temizliğinizi aynen devam ettirebilir, haftalık 2 sefer halınızı temizleyebilirsiniz. Fakat dikkat etmeniz gereken nokta eğer halınız iplikli halı ise ipliklerin yönüne doğru süpürgeyi sürün. Ayrıca halınızı silkeleyerek de temizleyebilirsiniz. Herhangi bir leke veya sıvı dökülmesi durumunda halınızı bir bez yardımı ile silerek temizlemelisiniz. Leke çıkarıcı kimyasallar kullanılabilir.

Eğer halınız uygunsa, halınızı çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz. Makinenin derecesini 40 dereceye kadar çıkarabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise çamaşır makinenize ağartıcı ve ağartıcı içeren deterjan koymamaktır. Aksi halde halınız zarar görür.

Çocuk Odası Halı Fiyatları

Sizler için internette ve şubelerden aldığımız fiyatları değerlendik ve çocuk odası için halı fiyatları çıkardık. Öncelikle uygun fiyatlı halılar en düşük 50₺ (türk lirası)‘ndan başlıyor. En pahalı çocuk odası halı fiyatı ise 487₺ (türk lirası) kadar yüksek. Ayrıca sizler için en ideal ve en çok satan halıların fiyatlarını da araştırdık ve çocuk odası halı fiyatları için ortalama bir değer çıkardık. Ortalama bir çocuk odası halısı fiyatı 120₺ ve 180₺ arasında. Aileler çocuk odalarına halı seçerken çoğunlukla bu fiyata aralığındaki halıları tercih etmiş.

Nano Teknoloji Çocuk Odası Halıları

Artık halılar da teknolojiye ayak uydurdular ve gelişen teknoloji ile halılar da değişti ve gelişti. Evlerde halıların üzerine bir şeylerin dökülmesi ve leke olması kaçınılmaz. Bu durum çocuk odası halısı olunca ekstra bir artış gösteriyor ve çocuk odası halıları yıl içinde çok fazla kirleniyor, üzerine sıvı veya katı birçok şey dökülebiliyor. Durum böyle olunca çocuk odası halısı için çok cazip bir seçenek ortaya çıkıyor; nano teknoloji çocuk odası halısı yani daha açık bir tabirle leke tutmayan çocuk odası halısı

Nano teknoloji, kaplandığı yüzeyin üzerinde ayrı bir katman oluşturur. Bu katman sayesinde örneğin kaplanan halının kendisine sıvı temasını engeller. Nano kaplı olmayan bir halı suyu emerken, lekeyi içine işletirken nano teknoloji ile geliştirilmiş halılarda bu durum olmaz. Dökülen sıvı veya katı her ne ise nano teknoloji sayesinde halınıza temas etmez. Bu yüzden sıvı dökülmesinde halınız sıvıyı emmediği için, katı bir şey dökülmesi halindeyse yine halınıza bulaşmayacağı için bu lekeler halıdan kolaylıkla temizlenebilir.

Çocuk Odası Halı Modelleri 2019