Country Mutfak Dolap Modelleri

Merhaba! Country mutfak dolabı modelleri ve en güzel country mutfak modelleri sizler için derlendi. Country mutfak nasıl olur? Country mutfak nedir? gibi soruların cevapları bu yazıda. Hazırsanız başlayalım;

Country Mutfak Nedir?

country kelimesi İngilizcede “yerel” anlamına gelmekte. Görünüş olarak ahşap ve lake kullanılan mutfak dolapları da “yerel” kelimesine gayet uygun gözüküyor. Country mutfak modelleri dünyada daha yaygın kullanılmasına rağmen Türkiyede daha sade çizgiler ve doğal malzemeler ile tercih edilen mutfak modelleri için bu country mutfak terimi kullanılıyor.

Country mutfak dolabı hangi malzemeden üretilir? diye sorarsanız bu mutfak dolaplarında kullanılan malzeme membran adı verilen bir malzeme.

Sizler için derlediğimiz, neredeyse birebir benzeyen lake mutfak modelleri yazımıza mutlaka göz atın.

Country Mutfak Fiyatları

2019 yılında eğer evinizde country tarz mutfak dolapları ile döşemek istiyorsanız aklınızdaki ilk soru fiyatlar olabilir. Country mutfak fiyatları çoğu yerde ve markada üç aşağı beş yukarı değişse de genel olarak metretül fiyatı lake dolaplar için 1200₺ (türk lirası) iken membran kullanılan country mutfak dolabı fiyatları ise metretül başına 900₺ (türk lirası) civarındadır.

Country Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Dünya genelinde country mutfak kullanımının çok yaygın olduğundan bahsetmiştik. Dünyanın farklı yerlerinde daha da ahşap ağırlıklı ve hasır, odun gibi malzemelerin kullanımının daha yaygın olduğu bir tasarım tercih ediliyor. Fakat ülkemizde country mutfak dendiğinde akla daha modern bir mutfak modeli canlanıyor.

Aslında country mutfak dünyada daha geleneksel ve eski tarzda mutfaklar için kullanılırken, ülkemizdeki karşılığı bizim dilimizdeki köy mutfağı olarak nitelendirilen mutfaklar. Fakat tüketiciler ve ev hanımları daha modern ve daha metalik görüntüler tercih ettiği için ahşap ve kahverengi ağırlıktan ziyade daha beyaz ve açık ahşap tonlarını tercih ediyorlar.

Esaslı bir country mutfak düşünüyorsanız, tavan için hasır kaplama, odun ve tahtalardan destek kütükler yerleştirme gibi dekorasyon fikirlerini değerlendirebilirsiniz.

eğer country mutfak dolabınız beyaz tonlarında ise mutlaka siyah avize ve lamba düşünmelisiniz. Daha detaylı ve işlemeli bir avize tercih edebilirsiniz. Eğer mutfak dolabınız kahverengi tonlarda ise avizenizi renksiz, yani yalnızca gövdesi olan, bir renk planı olmayan avizelerden tercih edebilirsiniz.

Perde seçimi ise ahşap ve kahve tonlarında, özellikle mutfak dolapları beyaz ağırlıktaysa kırmızı ve beyaz kareleri mutfak perdesi tercih edebilirsiniz. Emin olun düşündüğünüzden çok daha fazla yakışacak.

Tahta raflar tercih edebilirsiniz. Özellikle boş kalan duvarlarınızda yine country havasını sürdürecek ahşap veya tahtadan raflar gayet güzel duracaktır.

Beyaz, krem ve sarı tonlarında çiçekler ahşap ve kahverengi ile son derece uyumlu çiçek renkleridir. Bu renk tonlarında çiçekleri kullanabilirsiniz.

Country mutfak için son dekorasyon fikri de kara tahta. Evet, çoğu mutfakta kullanılan ve bizim de geri dönüşlerinizden gördüğümüz o ki mutfaklarda kara tahta kullanmaya bayılıyorsunuz. Bu yüzden country mutfak düşünenler için de son derece güzel gözüken kara tahta önerisini es geçmek istemedik.

 Country Mutfak Dolabı Modelleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>