Dantelli perde modelleri

Dantelli Yatak Odası Perde Modelleri

Her bayan için dantel önemlidir. Dantelli perdeler, iplerin tamamen dekoratif iç içe geçmesiyle birlikte oluşur. Mekana modern bir görünümdür. Bayanların el emeği göz nuru ile birleşip, bilgisayar üzerinde özel bir programla oluşan baskılar sonucunda ortaya çıkar. Önceden programlanmış bir makineler yardımıyla yapılır. Genellikle çeşitli tekstil türlerinin ürünlerini süslemek için kullanılır.

Dantelli perdelerin en önemli özelliği de zarif ve sofistike bir parçadır. Bir dairenin iç dekorasyonu farklı ürün ve parçalardan oluşabilir. Dantelli modeller şu günlerde müşteriler ve tasarımcılar arasında artan popülerlik kazanıyor.

Yeni dantel perde modelleri (örnekler)

Son zamanlarda desenli perdeler bayanların gözdesi haline geldi. Bir top kumaş yapılabileceği gibi eski ürünler üzerinde yapılacak olan ufak modifikasyonlar ile farklı tasarımlar elde edebilirsiniz. Eğer eliniz yatkınsa farklı modeller ile satış bile yapabilirsiniz. Burada atlamamanız gereken nokta perdeyi bir bütün olarak görebilmektedir. Üst kenarlar, perde kancaları ya da halkalar için kolların üzerine dikilmelidir. Hangi dantel model örneğini kullanırsanız kullanın, size verdiğimiz tavsiyeyi asla unutmayın.

Dantelli kumaşların bir diğer avantajı hava geçirgenliği olduğundan yüksek anti toz görecelidir. Yani hava içeri direk olarak alır. Bu nedenle, bu tür kumaşları sıcak mevsimlerden ziyade, ilkbaharın sonunda ve sonbahar başlarına kullanmak isabetli olacaktır.

Tığ işi perde modelleri

Tığ işi perdeler günümüzde yaygınca kullanılıyor. Özellikle yeni evlenecek bayanların çeyiz sandıklarını mutlaka yer alıyor. Fakat eskisi gibi bayanlar işlemek yerine hazır satın alıyor. Satın alan bayanların sayısı, el emeğiyle işleyen bayanların sayısından oldukça fazladır.

Ayrıca el emeği göz nuru tığ işi perdeler modern perdelere göre daha rağbet görüyor.

El işi perde modelleri

El işi perdeleri her mekan görmek mümkündür. Özellikle burada ki konumuzda anlattığımız gibi mutfakların en güzel dekorasyon eşyasıdır. El işi işçiliklerin değeri makine perdelerine kat kat yüksektir. Normal de bir perdeyi ortalama 400 – 500 TL alırken, bu perde el işi olduğu zaman bin TL’ye kadar çıkabilmektedir. (Küçük odalar için) Uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu yüzden değerlidir. Aynı zamanda kıymetlidir.

El örgüsü perde örnekleri

Mekanda bulunan eşyanın konumununa göre perde seçimi yapıldığını biliyoruz. Tığ işi veya dantel perdeler her mekana kolay uyum sağlayan ürünler olduğunu unutmayınız. Bu yüzden ev dekorasyonu yaptıktan sonra bile rahatça seçim yapabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>