Dekorasyon da Perde Seçimi Nasıl Yapılır ?

Ev dekorasyon trendleri, sürekli bir yeniliğe sahip giyim endüstrisine benzer. Her dönem, bazı renkler ve mobilya tasarımları moda olur. 2020 trendleri hakkında konuşmanın zamanı geldi. Bu nedenle önümüzdeki yıl iç tasarımda görülen renkleri, malzemeleri ve mobilyaları inceleyeceğiz.

Çoğu insan bugün evlerinin eşsiz ve özel olmasını istiyor. Bu amaçla mobilya alımlarında sıra dışı ürünleri tercih ediyorlar. Bu yüzden tasarımcılar ve iç mimarlar hedeflerini doğaya yöneltti. Çünkü biz yapay ve soğuk ortamlarda, özellikle şehirde yaşayan insanlar için kullanılıyoruz. İronik olarak, doğallığın kendisi sıra dışı hale geldi. Bu nedenle tasarımcılar, doğaya uyum sağlayan 2020 yılı için fonksiyonel parçalar hazırlıyorlar.

Bu doğallık arayışı neredeyse her şeyi etkiledi. Renklerden kullanılan malzemelere kadar. Ama doğal olarak, akıllı tasarım da önemlidir. Böylece uzmanlar esnek ve dinamik parçalar arıyorlar. Doğal ürünler elde etmek için çevreyi kirletmemiz ve tüketimde geri dönüşüme önem vermemiz şarttır. Geri dönüşümü sağlamanın bir yolu sürdürülebilir malzeme tasarımıdır.

Tüm bunlardan ayrı olarak, ahşap, cam ve taş gibi geleneksel malzemeler gelecek yıl korunacak. Yenilik, malzemenin dayanıklılığı ile daha ilgili olacaktır. Ek olarak, retro akım hala çok moda. Daha uzun bir süre için trend olmaya devam ediyor gibi görünüyor.

Şimdi 2020’da iç dekorasyonda hangi değişikliklerin birlikte yapılacağını detaylı bir şekilde inceleyelim.

 

Bir perde tasarlarken ortamın hava çok önemlidir. En sevdiğiniz perdeleri oluşturmak için görüş açınızın geniş olması gerekiyor. Basmakalıp süs eşyalarıyla birlikte bambaşka anbiyans yakalayabilirsiniz. Burada bazı temel kuralların olduğunu unutmayınız.

Mekanın hem sıcaklığını hem de görünüş dekorasyonun ilk sırasını tutacak bir perde seçmek istiyorsanız, önce evin tarzına dikkat etmelisiniz. Ortamınızda tercih ettiğiniz dekorasyon kişiden kişiye değişmektedir. Burada stili modern ve klasik farklılıkları olabilir. Perdeleri seçerken ilk dikkat etmeniz gereken nokta, mekana tarzına uygun tonlar seçmeniz gerekiyor.

Seçim yaparken diğer bir önemli nokta ise mekanın büyüklüğüdür. Küçük ve büyük odalar için perdelerin seçimi kesime göre değişir. Bunun yanında ürünün kumaşını ve renge bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>