2020 Çocuk Odası Perde Modelleri

2020’ye geri sayımın başladığı şu günlerde ev dekorasyonlarını yenileyenlerin en çok merak ettiklerinin başında perde modelleri gelmektedir. Evlerinde çocukları olan ebeveynleri ilgilendirecek olan 2020 çocuk odası perde modelleri başlıklı yazımızı sizin için derledik. 2020 çocuk odası perde modelleri nelerdir diye merak ediyorsunuz işte sorunuzun cevabı yazımızın devamında yer almaktadır.

Perdeler evimizdeki dekorasyonu tamamlayan ve olmadığında da evi çıplak gösteren en önemli dekorasyon parçasıdır. Perdeler her oda için farklılık göstermektedir. Çocuk odası için tercih edeceğimiz perdeler diğer odalardan farklı olarak daha çocuksu ve daha sade olmalıdır.

2020 Çocuk Odası Perde Modelleri Nelerdir?

Çocuk odasına perde modeli seçerken birçok faktörü göz önünde bulundurmalıyız. Çocuk odası perdeleri odaya hem şık, kaliteli ve eğlenceli bir hava katması gerekirken hem de sağlıklı ve kullanışlı olması gerekmektedir. Ayrıca bunlara ek olarak çocukların zevkleri ve sevdiği renkler göz önünde tutulmalıdır. Futbol temalı, sevilen çizgi film karakter temalı, kelebek, kalp, kuş, balık, ayıcık, çiçek veya araba figürlü perdeler çocuklar tarafından dikkat çekmekte ve beğenilmektedir. Perdenin teması belirlenirken mobilyaların renklerine ve konseptine uygun olan tercih edilmelidir. 2020 çocuk odası perde modelleri desenli kumaş perde, stor perde ve zebra perde olmak üçere 3 çeşittir.

 

2020 Çocuk Odası Desenli Kumaş Perde Modelleri

Çocuk odası için seçeceğiniz desenli kumaş perdelerde desenlerin kalitesine dikkat etmelisiniz. Perdelerin kolay yıkanabilir ve anti bakteriyel olmasına dikkat edilmelidir. 2020 kız çocuk odası perde modelleri renkleri belli oldu ve bu renkler mor, lila, pembe, kırmızı ve beyaz renklerden oluşmaktadır. 2020 erkek çocuk odası perde modelleri renkleri kırmızı, mavi, yeşil ve turuncu renklerden oluşmaktadır.

 

2020 Çocuk Odası Stor Perde Modelleri

2020 çocuk odası stor perde modelleri en çok tercih edilen perde modelidir. Stor perdelere de çocuklarınızın sevdiği figürleri kullanabilirsiniz. Yere kadar uzanan camlarda stor ve zebra perdeler çok tercih edilmese de kısa camlarda ilk tercih edilenler arasındadır.

 

2020 Çocuk Odası Zebra Perde Modelleri

Tül ve güneşlik perdelerinizi birleştirmek ve tek perde kullanmak istiyorsanız en doğru tercihiniz zebra perdelerdir. Her desende rahatlıkla bulabileceğiniz zebra perde modelleri her odada olduğu gibi çocuk odalarında da en çok tercih edilen modellerden biridir. 2020 yılında yine trendler arasında olan zebra perdeler kolay kullanımı ve kolay temizlenmesi açısından diğer perdelerden daha çok tercih edilmektedir.