2020 Salon Perde Modelleri

Evlerimizin olmazsa olmazı olan perdelerimizin birçok modeli bulunmaktadır. Mutfak için kullandığınız perdeyi salona kullanmanız hoş olmaz bu yüzden her model her odaya uyum sağlamamaktadır. Peki salonumuz için en iyi perde modeline nasıl karar verebiliriz? Salon perde modelleri nelerdir? işte salon perde modelleri hakkındaki tüm sorularınızın cevapları yazımızda yer almaktadır.

Evlerimizi şık gösteren ve farklı bir kimlik kazandıran perdelerimizin birçok modeli bulunmaktadır. Evlerimizin her odası için özenle perde seçimi yaparız ama salonlarımıza her zaman diğer odalarımızdan daha çok özen gösteririz. Salonumuzun büyüklüğüne, cam boylarına, mobilyalarımıza ve hatta duvar rengine göre seçeceğiniz perdeler farklılık göstermektedir. İpek, keten, organze, tül, kadife gibi kumaş çeşitleri arasından odanıza en uygun olanı seçmelisiniz. Bu nedenle perdelerinizi seçerken çok dikkatli olmanız ve en doğru kararı vermeniz gerekmektedir. Büyük ve tavandan yere kadar olan camlarda uzun perdeler şık dururken kısa perdeler camı kapatmayacağından genelde tercih edilmez.

 

Salon Perde Modelleri Nelerdir?

Perdelerinizi seçerken ilk önce cevaplamanız gereken soru perdelerim spor mu olmalı yoksa daha aşık ve ağır bir şey mi istiyorum. Bu soruyu cevapladığınızda doğru kaynaklara yönelebilirsiniz. Ve ardından da ne renk istediğinize karar vermeli ve sonrasında siniz için doğru perdeyi seçmelisiniz. Sakin renklerde bir spor perde arıyorsanız renk tercihiniz krem ve ya açık kahve tonları olabilir.

 

Daha şık ve ağır bir renk tonu arıyorsanız siyah veya kırmızı gibi renkler seçebilirsiniz.

 

Stor Salon Perde Modelleri

Peki salonda stor perde kullanma fikrine ne dersiniz? Odanız hem şık hem de spor havada olsun istiyorsanız stor perdeler işte tamda istediğiniz bir perde modelidir. İşte salonlarınızda kullanabileceğiniz stor perde modellerimiz;

 

Zebra Salon Perde Modelleri

Salonlarınızda fon perde kullanmak istemiyor ve tül ile fon perdenin bileşimi bir perde arıyorsanız zebra perde seçeneklerinizden ilki olacaktır. Salonlarınızda hem spor hem şık bir hava katan zebra perdeler tek başına kullanıldığı için yer kaplaması diğer perde çeşitlerine kıyasla daha azdır. İşte salonlarınızda kullanabileceğiniz zebra perde modellerimiz;

 

Klasik Salon Perde Modelleri

Spor tasarım değil de daha ağır bir perde istiyorsanız boncuklu ve püsküllü perde modellerinden yararlanabilirsiniz. Klasik ve şık salonlarınız için modası asla geçmeyecek perde modelidir.