Gösterişli lüks beyaz yatak odası

Gösterişli Perde Modelleri

Her mekan için gösteriş önemlidir. Konumuzda gösterişli mekanları incelerken, özellikle perde modelleri hususuna değineceğiz. İç mekanlar çoğunlukla ufak eşyalar ile süslenir. Geleneksel olarak gösterişi ve ihtişamı ile 2020’e girdiğimiz şu günlerde gösterişli evler daha bir farklı görünüyor. Bu yazımızda resimler üzerinden anlatmaya devam edeceğiz. İlk olarak gösterişli demek israf anlamında kullanılmamalıdır. Lüks ile eş anlamlı terimin açıklamasını yaptıktan sonra o modellere yakından bakalım.

Lüks ve zarif perdeler

Bir evin lüks olması demek, o mekanda kullanılan eşyaların pahalı olması anlamına gelmiyor. Tam uyumlu bir şekilde dekorasyonun yapılması ve noksansız bir görüntüye sahip olması gerekiyor. Bu neden bu başlığımızda altında lüks ve zarif perdelerin mekanlara etkisi üzerinde konuşacağız. Aşağıda ki resim üzerinden anlatmaya devam edersek; gördüğünüz üzere cam sehpa üzerine hazırlanmış yemek masası düzeni almış tabaklar…

Hemen ön tarafında bulunan koltuk takımı ile uyum içinde olmasıyla birlikte bir arkasında bulunan kreme yakın turuncu görünümlü perde modeli de ışığı etkisiyle mekana loş bir hava katıyor.

Gösterişli oturma odası
Gösterişli oturma odası

Geniş mekanlarda kullanılan perdeler

Geniş mekanlarda kullanılan perde çeşitleri biraz daha farklıdır. Diğer evlere nazaran hem boy olarak hemde kalınlık olarak değişiktir. Aşağıda resim üzerinden anlatmak gerekirse; işte gösterişin ve lüks ulaştığı son nokta diyebiliriz. Gördüğünüz resimde yüksek çok katlı Residence daire de dinleme ve duş odası diyebiliriz. Mekanın hemen sol tarafında küvet keyfi sonrası dinleme alanları mevcut. Duş öncesi el ya da yüzün yıkabileceği bir lavabo, ardından hemen sağında havlu koyma yerleri ve daha fazlası…

Mekanda kullanılan perdeden bahsetmeden geçemeyeceğiz. Büyük ve kalın boyunlarıyla tam bir ihtişamı ifade ediyor. Bu tip perde modelleri farklı mekanlarda kombine edilerek seçilir.

Gösterişli ortamlar
Gösterişli ortamlar