Kanatlı Perde Modelleri

Evimizin her odasında şıklıkla kullanacağımız katlamalı perde modellerinin birçok renk ve çeşidi bulunmaktadır. Katlamalı perde modelleri nelerdir diye merak ediyorsanız eğer cevabını sizin için derlediğimiz yazımızda bulabilirsiniz.

Ev dekorasyonlarının olmazsa olmazı olan perdelerimizin birçok çeşidi bulunmaktadır. Hem salon hem de yatak odasında rahatlıkla kullanabileceğiniz ve her ortama şıklık katan kanatlı perde modelleri en çok tercih edilen perde modellerinden biridir. Bulunduğu ortama şıklık ve zarafet katan kanatlı perde modellerinin temizlenmesi de oldukça kolaydır. Bulunduğu yerden çıkarılan kanatlı perdeleri makinanızda rahatça yıkayabilirsiniz. Sonrasında hafif bir ütü ile kırışıklığını alıp yerine asabilirsiniz.

Kanatlı perdelerinizi isterseniz görsel açıdan süs olarak kullanabilir ya da fon perde olarak kullanabilirsiniz. Üçte ikisi yukarıda kalacak şekilde aşağıdan kumaşın renginden bir kuşakla duvara bağlanır. Hem renk hem de kumaş açısından dilediğinizi seçebileceğiniz kanatlı perde modelleri nelerdir şimdi gelin bir göz atalım.

 

Kanatlı Perde Modelleri Nelerdir?

Evlerinize şıklık katan perde modellerinden biri olan kanatlı perde modelleri görsel açıdan kaliteli ve şık durmaktadır. Kanatlı perde modelleri iki çeşittir. Bunlar;

  • Sade Kanatlı Perde Modelleri
  • Desenli Kanatlı Perde Modelleri

Her iki modeliyle de şık duran kanatlı perde modellerinde boncuk detayları kullanılarak daha şık bir hava katılabilir.

 

Sade Kanatlı Perde Modelleri

Evlerinde sadelikten yana tercihlerini kullananların en sık tercih ettiği model sade kanatlı perde modelleridir. Duruş itibariyle şık renklerinden dolayı ise sade durmaktadır. Evlerinizde kullanacağız sade katlamalı perdelerinizin renklerini kullandığınız mobilyalara uygun seçmelisiniz. Dilediğiniz renkte üretimi olan katlamalı perde modelleri çok eski zamanlardan beri kullanılmaya devam eden bir perde modelidir.

 

Desenli Kanatlı Perde Modelleri

Sade kanatlı perdelerin dışında birde desenli kanatlı perde modelleri bulunmaktadır. Şık ve ağır duruşlarıyla özellikle salon ve yatak odasında tercih edilen bir perde modelidir. Çocuk odaları içinde kullanılan perde modelinin desenleri salon ve yatak odasındakilere göre daha canlı ve çocuksudur. Evleriniz için tercih edebileceğiniz desenli kanatlı perde modellerini seçerken mobilyalarınıza uygun olabilecek deseni seçmelisiniz. Desenli kanatlı perde modellerinde boncuk ve dantel detayları da kullanılıyor. Bu sayede daha şık perdeler olmuş oluyor.