En Moda Keten Perde Modelleri

Merhaba! Keten perde modelleri ve keten tül perde modelleri sizler için derlendi. Keten malzeme ile üretilen perde modelleri hakkında soruları da bu yazıda yanıtladık. Hazırsanız başlayalım;

Keten Tül Perde Kullanımı

İnsanların aklında genelde keten dendiği zaman tiftik tiftik bir görüntü geliyor. Fakat perde sektöründe keten perdeler aslından hayli uzaklaşmış durumda. Bugün bir mağazaya gidip keten perde sorduğunuzda size diğer kumaşlardan aşırı derece farklı bir kumaş göstermeyecek. Bu yüzden keten tül perde kullanımı diğer tül perdelerden çok da farklı değil. Sizler için bir yıkama rehberi de oluşturduk;

Keten Perde Nasıl Yıkanır?

Keten tül perdeler diğer tül perdelere nazaran daha sert ve dayanıklı bir malzemeden üretilmiştir. Bu yüzden keten perdeler çamaşır makinesinde yıkanmaya uygundur. Fakat siz yine de perdenizin etiketinde çamaşır makinesi ile yıkanmaya uygundur ibaresini kontrol etmeyi atlamayın.

Çamaşır makinesinde yıkamak için dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var, bunlardan ilki; sıcak su kullanmamak, ılık veya soğuk su kullanmanız gerekli.  İkinci dikkat etmeniz gereken nokta; perdenizi makineden çıkardıktan sonra hafifçe gerip esnetebilirsiniz, keten kumaşlar yıkanma esnasında biraz toplama yapabilir.

Keten Perdeler İçin Renk Seçimi

Bu muhteşem keten perdeler arkalarındaki duvarla mükemmel bir şekilde uyum sağlayabilir. Kremsi beyaz bir renkte, pembe bir şeftali ile koyu bej arasındaki renk tonları ile beyaz tonlarını eşleyebilirsiniz. Yani duvarlar krem rengi, keten perde beyaz veya krem rengi duvar renginin üzerine şeftali rengi bir keten perde harika gözükecektir.

Ayrıca en uyumlu renkleri bulmak için uyumlu renkler rehberi yazımıza göz atabilirsiniz.

Keten Perdeler İçin Geçişli Renkler

Ombre oldukça popüler; yatak odalarından giyime ve hatta saç rengine kadar her yerde kullanıldığını görüyoruz. Ombre kelime anlamı ile özetle renk geçişi demek bu arada. Eğer dekorunuza biraz kişilik eklemek istiyorsanız, çoklu ve değişen renklerle boyanmış perdeler bir düşünün deriz. Hayal edebileceğiniz her tonda renk geçişli, yani ombre perdeler mevcut. Özellikle keten perdeler için bu renk geçişleri harika. Eğer isterseniz beyaz keten tül perdeleri boyaya batırarak bile bu görünümü “kendin yap(DIY)” olarak yapabilirsiniz.

Eğer keten perde renginizi değiştirme imkanınız yoksa, bu geçişli renk fikrini eşyalarda uygulayabilirsiniz. Perdenizden, koltuğunuza ve oradan halınıza doğru koyulaşan bir renk geçişi tercih edebilirsiniz.

Keten Tül ve Fon Perde Modelleri