Rustik Perde Modelleri

Rustik perde modelleri son zamanlarının en trend perde modellerinden biridir. Rustik perde modellerinin hem renk hem kumaş hem tasarım konusunda birçok çeşidi bulunmaktadır. Rustik perde nedir? Rustik perde modelleri nelerdir? diye merak edenler için cevaplar yazımızın devamında yer almaktadır.

Rustik perdeler perdenin korniş olmadan onun yerine özel bir alanın olmasıdır. Perdeye geçirilen halkalar borudan geçirilerek rustik perde modeli elde edilmiş olunur. Boru kısımları genelde ahşap tercih ediliyor bu hem görünüş hem kullanış açısından daha kolaylık sağlıyor. Perdelere geçirilen kalın boncuklar korniş görevini sağlıyor. Korniş yerine bu kullanılan kalın boncuklar sayesinde perdeler çok daha rahat çıkarılıp takılabiliyor.

Rustik Perde Modelleri Nelerdir?

Evlerimizi her daim ön plana çıkaran ana öğe perdelerimizdir. En çok kullanılan perde modeli evlerinizi hem şık hem sade gösteren rüstik perde modelleridir. Ev dekorasyonlarında trend olan rustik perdelerin 3 modeli bulunmaktadır. Bunlar sade rustik perde, renkli rustik perde ve desenli rustik perdelerdir.

Sade Rustik Perde Modelleri

Rustik perde modelleri arasında sade ve şık bir tercih yapmanız gerekiyorsa seçeceğiniz model sade rüstik perde modelidir. Genelde tek renk olan sade rüstik perdeler için kısa ve uzun olarak iki çeşit seçeneğiniz bulunmaktadır. Diğer perde modellerinde olduğu gibi rustik perdelerde de dilediğiniz kumaşı seçebilirsiniz.

 

Renkli Rustik Perde Modelleri

Evlerinde renkli dekorasyonu sevenlerin tercih edeceği bir model de renkli rustik perde modelleridir. Perdeler evin dekorasyonunu tamamlayıcı öğelerdir. Renkli rustik perdeler ile evinizdeki farklı renklere uygun farklı renkte rustik perde modellerini seçebilirsiniz. Dilediğiniz renkte ve dilediğiniz kumaşta rustik perdelerinizi diktirebilirsiniz. Evlerinizde, ofislerinizde renkli rustik perdeyi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

Desenli Rustik Perde Modelleri

Evlerimizin olmazsa olmazı perdelerin birçok çeşidi bulunmaktadır. Bu perde çeşitlerinin de kendi içinde çeşitleri vardır. Bunlardan biri desenli rustik perde modeli evlerinde daha şık kullanım tercih edenlerin satın aldığı bir modeldir. Desenli rustik perde de yine istediğiniz kumaşı hatta istediğiniz deseni seçebilirsiniz.

 

Rustik perde modelleri son zamanların en çok tercih edilen perde modelidir.  Bizde sizler için rüstik perde modelleri başlıklı yazımızı derledik. Son olarak bu perdelerin yıkanmasını merak edenler için rüstik perdeler kolayca bulunduğu borudan çıkarılıp kumaşınızın türüne göre makinede belirli sıcaklıkta yıkayabilirsiniz. Bazı kumaş modelleri makinada yıkanmaya uygun değildir bu tür kumaşlarınızı kuru temizlemeye vererek kolayca yıkatabilirsiniz.