Yuvarlak Halı Modelleri 2021

Merhaba! bu yazımızda sizler için en güzel yuvarlak halı modelleri derledik. Ayrıca fiyatları ve temizliği hakkında konuştuk.

Yuvarlak Halı Fiyatları

Yuvarlak halı fiyatlarını sizler için araştırdık. İnternetten birçok siteyi gezdik ve fiyatları çıkardık. En ucuz yuvarlak halı fiyatı 60TL, eğer daha kaliteli markalara yönelirseniz bu fiyat 1.120TL‘ye kadar çıkabiliyor. Fakat şahsi fikrimiz bu fiyatlar yerine 200-250TL bandında çok güzel yuvarlak halı modelleri bulabileceğiniz yönünde.

Yuvarlak Halı Özellikleri

Yuvarlak halılar diğer halılardan çok da farklı değildir. Çoğu yuvarlak halı antialerjik dokuya sahiptir, diğer halılar gibi halı şampuanı ile temizliği yapılabilir. Baskılı yuvarlak halılar baskı kalitesine göre temizlik esnasında daha narin davranmayı gerektirebilir.

Yuvarlak Halı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle yuvarlak halının normal halılardan en büyük farkı kullanım alanıdır. Büyük halıları büyük odalara bir kere serdiğinizde çok fazla yerinden oynamaz, ama yuvarlak halılar nispeten küçük boyutlarıyla daha fazla hareket ederler. Bu yüzden yuvarlak halı alırken ilk dikkat etmeniz gereken nokta altının kaydırmaz olmasıdır. Halınızın tabanının pvc olmasına dikkat edin, pvc malzeme hem dökülme ve parçalanma yapmaz hem de halıyı kaydırmaz. Ayrıca artık birçok halı boyutları sayesinde çamaşır makinelerine girebiliyor. Bu yüzden halınıza ayrıca bir temizlik maliyeti yaratmamak için en başta satın alırken çamaşır makinesine girebilir olup olmadığına dikkat edin.

Kaliteli ve Lüks Yuvarlak Halılar

Bir halının kaliteli ve lüks olmasının birkaç sebebi vardır. Bunlardan ilki ilmek sıklığıdır. Kaliteli ve lüks bir halıda 1.200.000 ilmek sıklığı olabilir. Ayrıca halı üzerindeki iplerin yüksekliği de 10mm-15mm uzunluğu bulabilir. İplik türleri ise lüks halılarda çoğunluklukla akrilik olur.

Yuvarlak Halı Modelleri