Yeşil en güzel perde modelleri 2018

En Güzel Perde Modelleri 2020

Güzellik kavramı kişiden kişiye her zaman değişmiştir. Bu yazımızda en güzel perde modellerini sizlerin beğenisine sunduk. Bir evde olması gereken en önemli eşyalarında başında perdeler gelmektedir. Bu anlamda olmazsa olmazların başında gelen perdeleri nasıl seçmek gerekiyor. İşte detaylı bir şekilde perde nasıl seçilir ? nasıl kombine edilir ?en uygun perde seçmek için ne yapmak gerekir ?

Odalarınızda ki doğal ışığın seviyesi ruh halinizi gerçekten etkileyebilir. Güneş ışınları D vitaminleriyle doludur. Güneş ışığı sizin havanızı değiştirebilir. Bu yüzden, aydınlık odalar da vakit geçiren kişilerin daha mutlu ve canlı hissettirdiği doğal ortamı birlikte oluşturacağız. İşte doğal ışıktan en iyi şekilde yararlanarak ve karanlık odalarda bile harika mekanlar oluşturmanın 11 yolu…

Karanlık odalardan aydınlık mekanlara geçiş

Karanlık odalarda daha fazla ışık elde edilmesi önemlidir. Diğer bir değişle doğal ışıktan en iyi şekilde yararlanılması her açından fayda sağlar. Bu bağlamda odanızda ışık miktarını üç katına çıkarabileceğinizi biliyor muydunuz?

Öncelikle evinizi birlikte analiz edelim. Odadan odaya geçerken doğal ışığın nereden geldiğine dair hızlı bir değerlendirme yapın ve sorunlarınızın nerede olduğu konusunda çalışın. Işığın geliş açılarını hesaba katmanız gerekebilir. Peki, doğal güneş ışınları engellemeyerek güzel bir seçemez misiniz ?

En güzel perde modelleri 2020
En güzel perde modelleri 2020

En güzel perde modeli seçimleri

Perdeler, evinizin taze ve parlak görünmesini sağlamada önemli bir role sahiptir. İster yeni perdenizi tamir edin, isterseniz de eski perdeleri yenilemek veya değiştirmek isteyin yapmanız gereken bu hususlar vardır. Bunlar seçeceğiniz perdenin stili, rengi ve tasarımından başka bir şey değildir. Bu bağlamda çok dikkatli seçmelisiniz.

Yeni perdeler evinizin iç mekanını değiştirebilir ve ayrıca doğal ışığı odaya filtreleme görevine sahiptir. Dolayısıyla, perdeler evinizin görünümünü değiştirmede güzel ve zarif görünmesinde için büyük bir öneme sahiptir.

https://www.youtube.com/watch?v=PlbypThS3Xo

En güzel perde nasıl kombine edilir ?

Perdeleri seçerken perdelerin kumaşını, uzunluğunu, stilini, rengini, boyutunu ve tasarımını göz önüne almanız gerekir. Piyasada birçok stil ve desenleri farklı renk ve kumaşlarda görebilirsiniz. Fakat sizin için hangisi mükemmel bir seçim olabilir ?

Kumaş perde seçiminde önemli bir role sahiptir. Perde ağır kumaştan yapılmışsa, katlanamayabilir. Odanız aydınlık ise, parlak renklerden kaçınmanız gerekiyor. Çünkü güneş ışığı kumaşları zaman içinde solabilir. Bu durumda seçim yapacağınız malzemeler; kadife, ipek, keten ve taklit ipek, sahte ipek olması gerekiyor. En dayanıklı olduğu gibi modelleri bakımından da perdeler için iyi seçiminiz olabilir. Hatta bazı otellerde kullanılan bu perdeler mekanın havanını değişiyor.

Son olarak perdelerin uzunluğuna dikkat ediniz. Pencerenin üstünden tabana kadar ölçüp uzunluğa iki ya da üç cm ekleyerek tamamlamanız gerekiyor. İşte o zaman her iki taraf için alanı dört köşeden iyice örtüleceğinden emin olabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>