En Güzel Salon Halı Modelleri

En Güzel Salon Halı Modelleri

29 Ocak 2018 0 Yazar: admin

En güzel salon halı modellerini sizler için listeledik. Birbirinden güzel, görülmeye değer halı çeşitlerine birde buradan bakın. Salonlar bir ailenin sevdikleri ile bir arada toplandıkları mekanlar olarak bilinir. Hoş sohbetlerin olduğu, vakit’in su gibi akıp gittiği o mekanlar her zaman önemlidir. Salonları dekore ederken satın alacağınız ürünleri tek tek ayarlamanız gerekmektedir. Bu konumuz içerisinde halı modelleri hakkında bilgiler topladık. Sizlerle o güzel modelleri paylaşırken, önemli tavsiyelere bulunacağız.

Bu makalemiz de sadece bir seçim yapmadık. Mevcut dekorasyon üzerinde hangi tip ürünler seçeceğiniz konusunda fikir vermeye çalışacağız. Salonların uyum ve stilini dolduracak olan birkaç parametrenin bakış açısını yakalamaya çalışacağız.

Bir halı seçerken özel tasarımlara dikkat edin. Her zaman mekanınıza uygun halı seçemeyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken hali hazırda olan pastel renkleri incelemek olacaktır. Bunu gerçek anlamda yapmak zorundasınız. Dolayısıyla iç mekana uymayan birini seçmek gerekmektedir. Seçiminize ek olarak açık dekorasyon mekanın zenginliklerinin bir gösterimi olarak kabul edilir. Aydınlık ve odanın zenginliği iç içe bir halı seçimi yapmanız gerekiyor.

Mekanı güzelleştirecek unsurlardan birisi perde diğer ise halıdır. Seçeceğiniz halının malzemesi de çok önemlidir. Dolayısıyla, salondaki halılar doğal veya yapay malzemeden yapılır. Genellikle doğal malzemeler; yün (koyun), ipek ve pamuk iplikleri, çeşitli hayvan derileri veya kürklerden oluşur.

en güzel halı modelleri

en güzel halı modelleri

Yapay malzemeler çok çeşitli değildir. Konumuz içerisinde verdiğimiz örnek halılar da naylon, viskoz, akrilik, polyester (poliamid, polipropilen) gibi malzemeler olabilir. Elbette bu özelliklerin her birinin artı ve eksileri vardır. Bazıları hakkında konuşmak gerekirse; Yün halı eksi, çürümeye ya da yosunlaşmaya neden olur. Seçim yaparken bu durma dikkat etmelisiniz.

en güzel halı modelleri 2018

en güzel halı modelleri 2018

Klasik halılar son derece pahalıdır. Lüks olduğu kadar mükemmel dayanaklılık özelliğine sahiptir. Güzellik ve şıklık bakımından harikadır.  Ancak doğallığının yanında hızla kirlenir ve çürür. Fakat yine satın almak isteyenler için modern üreticiler yünlü zemin ürünlerini özel malzeme ile kaplamaktadır. Böylece olumsuz etkileri etkisiz hale getirmektedir.

Modern ve lüks halı modelleri

Modern ve lüks halı modelleri

Bazıları oturma odasında ve salonunda ipek halı almayı tercih eder. Böyle bir ürünü satın almak standart halılara göre daha pahalı bir halı alacağınız anlamına gelir.

İpek halı inanılmaz derecede dayanıklıdır. İpliklerinin inceliği, en ince ayrıntıyla birlikte halı üzerinde karmaşık çizimler yapılmasına izin verir. Pamuklu halılar, bu tip halılara göre ekonomiktir. Fakat ipek halılar çevre dostudur. Aynı zamanda alerjik hastalarına birebirdir. Bu hastalığı olan ailelerin kullanıma uygundur. Basitçe mikro iklimlendirme yapar.

Birbirinden güzel halı modelleri

Birbirinden güzel halı modelleri

Yukarıda naylon halı uygulamasını görüyoruz. Ortalama dayanaklılık süresi 10 yıl civarındadır. Bu süreden sonra halı yavaş yavaş kalitesini kayıp edebilir. Sentetik, naylon halıların genel özelliği inanılmaz aşınma direncinin olmasıdır. Halı içerisinde mantar ve bakteri çabuk türeyebilir. Aynı zamanda bakımı kolay, esnekliktir.

Modern salonlar için halı modelleri

Modern salonlar için halı modelleri

Renk açısından seçiminizi yapmalısınız. Salonlar veya oturma odası için halının rengini seçerken, bazı tasarım kurallarına dikkat etmeniz gerekiyor. Tabi seçeneğiniz modelin veya rengin sizin gözünüzde tasarım ve estetik açısından uygun olması gerekmektedir. Burada bahsettiğimiz kurallar, dekorasyon açıdan renklerin ve eşyaların uyumlu olmasıdır. Bu kombinasyonu yakaladıktan sonra yapacağınız tüm tasarımlar bizim nazarınızda kıymetlidir.