En Harika Perde Dikim Modelleri

Bu yazımızda en güzel yapılmış perde modellerini inceleyeceğiz. Perde evimizin en önemli bir parçasıdır. Evde perde dikmek isteyenler için bu makalemizi incelemenizi tavsiye ederiz. Burada anlatacağımız yöntemler ile çok basit şekilde evde perde dikimi yapacaksınız. Hangi mekan için dikimi yaparsanız yapın, her alana uygun şekilde kombinasyonlarınızı kurabilirsiniz. İlk olarak evinizin hava değiştirecek o canlı renk tonlarını mutlaka inceleyin. Eski perdelerinizin yerine bambaşka bir şahane istemez misiniz ? Kim istemez ki, işte tüm detayları ile perde dikimi…

Pratik ve kolay perde dikimi ipuçları

Burada ki yöntemler çok kolaydır. Öncelikle beğendiğiniz kumaşları satın alın. Kullanacağınız perde kumaşını kalitesi uzun süreli kullanım açısından önemlidir. Bu nedenle tercih edeceğiniz kumaşın kaliteli olmasına özen göstermenizde fayda olacaktır. Yapacağınız işlemleri kısa kısa anlatarak başlayalım.

İlk olarak ölçü işlemlerini tamamlamanız gerekiyor. Tavanda yere kadar kaç metre olduğunun notu alın. Bu aldığınız nota ek olarak 5 cm katlama payını ekleyin. Yani tavan ile yer arası 2.10 cm ise kumaşınızın boyu 2.20 cm olması gerekmektedir.

Kumaşı 2 cm olarak katlayın. Daha sonra sonra ütü yardımıyla düzeltme işlemi yapın. 1 defa daha 2’ye katlayın. Aynı şekilde ütü geçin. Toplamda 2 kat olacak ve 2 kez ütü yapılacak. Kenarlarını sabitleyin. Sabitleme işlemi iğne yardımıyla yapabilirsiniz. Perdenin alt ve üst kısımlarını katlayın. Yine katladığınız yerleri ütüleyin. Sonuç olarak resimleri aşağıda ki adımları takip ederek en güzel perde dikimini yapabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>