En Trend Perde Modelleri

En Trend Perde Modelleri

27 Mayıs 2018 0 Yazar: admin

Bu yazımızda en trend perdelere bakacağız. 2018’in en güzellerini sizler için hazırladık. Perdeler olmadan bir ev hayal etmek neredeyse imkansız. Evler için doğru perde seçimi önemlidir. İç mekanın genel bileşimini ve içinde yaşamanın rahatlığını belirler.  Kısaca tarihçesinden bahsetmek gerekirse; Gürcistan topraklarında 34 bin yıl önce ortaya çıktı. Sonra, güneşten pencereyi kapatmak için icat eden bir eşya olacak çıktı. Şu anda perdeler sadece bez parçası olarak görülmüyor. Yaşamın içerisinde yer alan ve değişmeyen bir ana unsur olarak devam ediyor.

En trend ve moda perdeler

Perde günümüzde değişik renk ve modellerde üretilmeye devam ediyor. Herkesin zevkine ve tarzına göre bir model bulmak mümkün. Farklı malzemelerden üretilebilir. İnce liflerden ya da yoğun kumaşlardan bunlara en iyi örnektir. Kullanım yeri bakımından farklı çeşitlerde rafları süslüyor. Yarı saydam bir tül, odaya zarafet ve hafiflik kattığı gibi günün bütün bir yorgunluğu alır.

Kumaş ve dekoratif süs kombinasyonları gerçek anlamıyla kullanıldığı zaman harika tasarımlar ortaya çıkar. Çok çeşitli yaylar, şeritler, dekoratif unsurlar ve çeşitli eşyalar bunlara en iyi örnektir. Özellikle küçük odalarda bile dekorasyonun ön plana çıkmasını sağlar.

Yukarıda yer alan resim üzerinden konuşmak gerekirse; özellikle büyük mekanlarda kullanıldığı zaman harika bir dekorasyon ortaya çıkar. Salon ve oturma odaları için tercih edilen renk tonlarıyla görenleri kendisine hayran bıraktırıyor. Köşe fon bölümleriyle odanın havasını değiştirerek daha modern ve trend bir ortam çıkartıyor. Bir çoğumuz tek tip modellerin çok mütevazı görüneceğine inanıyor. Ancak, görünüşlerinde çok katmanlı gölgeler olan modelleri daha zarif oluyor. İşte burada bahsettiğimiz olaya en iyi örnek, yukarıda gösterdiğimiz resim olacaktır.

Trend tül perde modelleri

En popüler modeller ile yapılmış tül perdeleri bu başlığımızda inceleyelim. Tül perdeler her evin önemli varyantlarından bir tanesidir. Her oda için uygundur. Mekanı tam anlamıyla değiştirir. İnce şeffaf bir tül gibi görünse de eşyalarla uyumu ve bütünlüğü önemlidir. Bu neden seçim yaparken hangi kriterleri belirleyeceğiz önemlidir.

Yukarıda dinleme odasında tül perdenin uyumu görüyorsunuz. Oda içi kullanılan aydınlatma, kahve tonlarıyla süslenmiş eşyalar ve ufak göze çarpan dekoratif eşyalar odayı şahane gösteriyor. Tam olarak anlatmak istediğimiz konu budur. Tül perdenin oda ile uyumu tam olarak sağlamanız gerekiyor. Ancak bu sayede güzel bir kombinasyon yakalayabilirsiniz.

Trend fon perde modelleri

Fon perde her mekanda kullanılmaz. Genellikle salon ve oturma odaları tercih edilir. Nadiren de olsa yatak odası ve mutfaklarda kullanılabiliyor. Bu başlığımız altında fon perdelerin en trendlerini inceleyeceğiz. Özellikle kırmızı, mavi, turkuaz, sarı ve siyah renkli fonlar çok tercih ediliyor. Tabi odada kullanılan eşyalara göre bu durum değişmektedir. Perdenin rengi ve duvar ile uyumlu olması ilk dikkat edilecek konudur.

Yukarıda farklı tonlarda seçilmiş fon perdeler görülmektedir. Odanın eşyalarına göre yerleşim değişmektedir. Kullanılan eşyalarda seçim unsuruna ilk etkendir. Gördüğünüz gibi özellikle beyaz tül perde üzerine seçilmiş fon perdeler mekana çok harika bir hava katıyor.