Eviniz İçin Perde Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Eviniz İçin Perde Seçimi Nasıl Olmalıdır?

28 Ocak 2018 1 Yazar: admin

Evinizin en çok önemsediğiniz kısmı koşulsuz camlarınızı süsleyen perdelerdir. Birbirinden güzel perde modelleri arasından mobilyanıza uygun aynı zamanda zevkinizi yansıtacak özellikteki perdeleri seçmek de bir hayli zordur. Her yıl değişen perde modelleri arasında en çok tercih edilen zebra ve tül perdelerdir. Tül perdelerin iki yanına konulan fonlar ise evinizin daha modern bir hale dönüşmesine yardımcı olur.

Salon, mutfak, yatak odası ve oturma odası için tasarlanan perdeler arasından seçim yaparken temizliği kolay bir o kadar da şık olmasını önemsemelisiniz. Fon perdelerini mobilyanızın durumuna göre sade, çiçekli ya da şeritli olarak tercih edebilirsiniz.

Ev dekorasyonu perde seçimi

Evinizdeki diğer mobilya, aksesuar ve dekorasyon zevkinize uygun perde modelleri seçerken dikkat çekici uyum sağlamasına dikkat edilmelidir. Birbirinden güzel perde modelleri arasından herhangi birini seçerken yakın çevrenizden de mutlaka destek almalısınız. Rengine bayıldığınız perde modelini almak için can atarken yakınızın uyumu öne sürmesi hatalı bir seçim yapmaktan sizi alıkoyacaktır.

Sarı desenli perde modelleri

Sarı desenli perde modelleri

Evinizin cam kısmının biçimsiz olması da seçim yapmanız konusunda hep engeldir. Bu yüzden camın biçimsiz oluşunu göz ardı edebilecek aynı zamanda da şıklığı gözler önüne serebilecek modelleri göz önünde bulundurmalısınız.

Salon perdesi neye göre seçilir ?

Yeni ev sahibi olanlar ya da evini yenilemek isteyen bayanların seçimleri günümüzün modern yaşantısına uygun olmaktadır. Birbirinden güzel perde modelleri içinden rahatlığınızı ya da zevkinizi apaçık ortaya koyabilecek dikey ya da yatay perdelere mutlaka bakmalısınız. Salon takımınız eğer spor ise daha pastel renkler tercih ederken klasik ya da avangard ise daha ağır ve gösterişli renkler seçebilirsiniz.

Oturma odasını zamanınızın büyük bir kısmını harcadığınız yerdir. Dolayısıyla eşya seçimleriniz de genellikle rahat ve spor özelliktedir. Genellikle çiçekli ve şerit detaylı fon perdelerin yer verildiği bu odada yine modern yaşam tarzına uygundur.