Evinize Yeni Perdeler ile Renk Gelsin 2019

Evinize Yeni Perdeler ile Renk Gelsin 2019

21 Aralık 2018 0 Yazar: admin

Bu yazımızda 2019’a ait perde modellerine yakından bakabilirsiniz. Bir odanın dekorasyonunu evlerimizde tasarladığımızda, genellikle görünümü ve konforu etkileyen kilit noktaları düşünürüz. Temel mobilya ve duvar rengi gibi bu temel unsurları karar verdikten sonra, bu diğer dekoratif elemanlar olarak en az önemlidir çünkü da önemlidir mükemmel bir yaşam alanı oluşturmak için en önemli ön koşulu olarak kabul edilebilir. Bu nedenle, iç tasarımcılar ve dekoratörler ikincil olarak bir evin tasarımında görünen ayrıntılara dikkat fakat yaşam alanı yanı sıra temel dekoratif unsurlar büyük ölçüde değişebilir. Perdeler bu detayların önde gelen tasarım öğeleridir.

İyi döşenmiş bir evde, perdeler birbirini tamamlamalıdır. Sadece estetik bir bütünlük değil, aynı zamanda mekanın konumu, kullanımı ve trafik özelliklerine bağlı olarak akış ve rahatlık için alan sunan perde seçimi de. Renkli perde modelleri arasında seçim yapmak zorlu ve detaylı bir iş olabilir, ancak endişelenmeyin, aralarından seçim yapabileceğiniz modaya uygun perde modelleri ve perdeler vardır.

Tasarıma her zaman önem verin

Her oda için bir perde modeli ve bir renk seçerken, perdelerin duvar renkleri ile iletişim kurması gerektiğini hatırlamak önemlidir. Duvar tonları ve perdenin rengi birbirinden kesinlikle farklı değildir, ancak birbirini tamamlayan bir uyum yaratmak zorundadırlar. Elbette kontrastla yaratılmış çağdaş uyumluluk stilleri hakkında konuşuyoruz. Bununla birlikte, perde duvar ve mobilya ile ortak hiçbir şey olmayan bir renk ve bir desen varsa, oda farklı ve garip görünüyor.

Desenli bir perdeyi tercih ederseniz, desendeki tonlardan en az birinin odanın diğer öğelerinde olduğundan emin olun. Bu, şık bir bütünlük sağlamanın en kolay yoludur. Bu koyu mavi perdelerle dekore edilmiş bu göz alıcı oturma odasında, renk geçişleri ile çok akışkan bir bütünlük görüyoruz.

2019’un en güzel perdesi seçin

Son zamanlarda, çeşitli tonların iç içe geçtiği renk geçişleri ile gittikçe daha renkli ve desenli perde modelleri yapılmıştır. Bu fotoğrafta gördüğümüz geniş ve modern perdeler başarılı bir örnek. Bu perde modeli, bejin açık ve koyu yeşil tonlarına modern estetik bir etki katmakla kalmaz, aynı zamanda estetik açıdan hoş bir atmosfer yaratır.

Bu örnekte, özellikle desenli duvar kağıdının hakim olduğu yerleşim alanlarındaki desensiz ve düz perdelerin kullanılmasını öneriyoruz, çünkü duvar kağıdının paterni ve perdelerin paterni birbiriyle çarpışıyor, bu da sıkıcı veya göze çarpan bir görünüm yaratıyor. Tabii ki, perdelerin breysiyonsuz ve büzülmeden kullanılması, sıradan ve belirli özelliklere sahip olmayan renksiz perdelerin seçilmesi anlamına gelmez. Son yıllarda, ekranın sadece belirli bir kısmı modellere basit bir vurgu ile oldukça popüler. Özellikle, bu örnekte olduğu gibi, perdenin kenarlarında hafif bir arka plan vardır ve koyu çizgiler, hem modern hem de klasik yaşam alanlarını barındırabilen şık desen ve renklerden oluşur.

Işığı asla unutmayın

Işık duvarları ve tül perdelerle kontrast oluşturan düz, koyu perdelerle, mat tonların güçlü estetik etkisinin üstesinden gelmek zordur. Koyu mavi, lacivert, gri yakınsak tonları ve koyu kahverengi mat perdeler sadece estetik açıdan güçlü, modern yaşam alanları sağlamakla kalmaz, aynı zamanda yaz aylarında mahremiyetin veya güneşin ihtiyaç duyulduğu ve sıcak olduğu yaşam alanları için daha konforlu ve konforludur. Bir atmosfer yaratmaya yardımcı olur.