Fon Perde Modelleri

Fon Perde Modelleri

23 Kasım 2019 0 Yazar: admin

Evlerimizin görüntüsünü değiştiren, ortama farklı bir hava katan perdelerimiz için birçok seçenek bulunmakta ve bunlardan en çok tercih edileni de fon perdelerdir. Peki fon perde nedir? Fon perde modelleri nelerdir? diye sizde merak ediyorsanız cevabı yazımızın devamında.

Fon perdeler perde takımını tamamlayan aynı zamanda evin havasını değiştiren ve dekorasyonu tamamlayıp perdeyi ön plana çıkaran bir perde modelidir. Fon perdelerinizi uygulayacağınız mekanlarda istediğiniz perde modelinin üzerine uygulayabilirsiniz. Fon perdelerinizi seçerken dikkat edilecek birkaç unsur vardır. Fon perdeleri küçük odalarda tercih etmek bira risktir çünkü odayı kapatıp daha da küçük görünmesine sebep olabilir ama büyük odalarda fon perde kullanılması görüntü açısından daha iyi bir sonuç vermektedir.

Fon Perde Modelleri Nelerdir?

Fon perdeler için kullanılabilecek birçok kumaş ve desen türü bulunmaktadır. Koltuk takımlarınıza ya da halılarınıza uygun olan bir fon perde seçimiyle odanıza bambaşka bir hava katmak artık sizin elinizde. Yeni sezonda artık tül perdelerden de fon perde yapılarak daha zarif bir görüntü oluşturmaktadır. Fon perde modelleri 3 adettir. Bunlar;

  • Düz renk fon perde modelleri
  • Desenli fon perde modelleri
  • Tül fon perde modelleri

Düz Renk Fon Perde Modelleri

Fon perde modelleri arasında sıklıkla tercih edileni düz renk fon perde modelleridir. Gösterişten uzak ve sade görüntüsüyle her odaya ayrı hava katmaktadır.

Desenli Fon Perde Modelleri

Bulunduğunuz odalara daha ağır ve daha şık bir hava katmak için tercih edilen desenli fon perde modellerinin de birçok kumaş çeşidi ve birçok desen çeşidi mevcuttur. Özellikle yatak odası ve salonlarda tercih edilen desenli fon perdeler her sezon trend perde modelleri arasında yer almaktadır.

Tül Fon Perde Modelleri

Fon perde modelleri arasında daha ince ve zarif bir görüntü oluşturmak isteyenlerin tercih ettiği tül fon perdeler adından da belli olacağı gibi tülden yapılmaktadır. Her renkte bulabileceğiniz tüllere artık desende verilmektedir. Tül olması sebebiyle görüntü olarak hoş gözükse de tam olarak fon perde görevi göremediğinden genelde süs ve dekor olarak kullanılmaktadır.