Fransız Tül Perde Modelleri

Son yıllarda başlayan Fransız dekorasyon akımı ile evlerde farklı tip pencereler görmekteyiz. Yerden itibaren yükselen boyutlarıyla mekana farklı bir hava katan pencereler ile özel üretilmiş perde modelleri de mevcut. Bu yazımızda geniş kapsamıyla Fransız perde modelleri hakkında konuşacağız.

Her mekan için farklı tip ve çeşitlerde perdeler alabiliriz. Bir odada önemli olan çeşitli dekoratif ürünler ile fonksiyonel teknikleri birleştirerek mekanı doğru ve uyumlu bir şekilde ayarlamaktır. Böylece fazla bütçelerde harcamadan en modern ve lüks tasarımları çıkartabilirsiniz.

Evinizin her alanında dekorasyon

Hangi odaya perde alacaksınız alın, öncelikle ölçülerini bilmeniz gerekiyor. Seçim yapacağınız alanda küçük çaplı bölmeler olabilir. Özellikle Alçıpan bölme, odanın çeşitli parçalara bölünmesinde bariz ve çok yönlü yapılan sistemdir. Geniş bir odayı bölerek 2 parça halinde küçük odalar oluşturma yöntemidir. Ancak bu işleri yaparken atlamamanız gereken bazı hususlar da olduğunu unutmayın. Örneğin her evde görebileceğimiz dekoratif kemerler mekanların en önemli dekorasyon ürünüdür.

Mekanda kullanılacak kemer yapımı veya dahili raf çok daha mantıklı bir çözümdür. Dekoratif pencereler, cam raflar ve aydınlatma ile tasarımınızı mümkün olduğunca sadeleştirmeye çalışın. Duvarın şekli, yüksekliği ve konumu ile deneyerek dekorasyon yapmaktan korkmayın.

Perdelerin seçilmesi

Bu işlemi hususunda buradaki yazımızda detaylı bir şekilde anlattık. Bu başlık altında fazla anlatmadan özetle değinmek istiyoruz. Hangi ürünü alırsanız alın, önce uyumluluğu ön planda tutun. Eğer bu ayrıntıyı atlarsanız, sadece ucuz olması veya görüntüsü ile bir perde alırsanız, ileri de değiştirmek zorunda kalabilirsiniz.

Fransız tül perde modelleri

Fransız tül perdeler her mekanda kullanabilir. Salon, oturma odası, mutfak, yatak odası ve çocuk odaları için hazırlanan birbirinden güzel tül perdeleri aşağıda ki resim bölümümüzden inceleyebilirsiniz. Diğer tül perdeler ile arasında fark daha uzun olmasından kaynaklıdır. Camın önünü tamamen kapatarak, güneşi kırarak içeri sorar.

Fransız cam perde modelleri

Fransız tipi cam perde modellerinde farklı tasarımlar bu senede karşımıza çıkıyor. Özellikle beyaz – siyah karşımızı renk tonlarıyla süslenmiş modeller oldukça beğeni topluyor. Odanızda böylesine harika bir perde kullanmak istemez misiniz ? Öyleyse karar vermeden önce, aşağıda modellere bir göz atın.

Camlara özel perde seçerken eski eşyaların olabileceği gibi daha önce alınmış perdeler de olabilir. Bunun için baştan bir değişiklik yapmaya karar verdiyseniz, önce yapacaklarınızı listeleyin. Daha sonra adım adım ilerleyerek odanızda ki değişikliği tamamlayın.

Salonlar için Fransız balkon perde modelleri

Son yıllarda bir akım haline gelen balkonlara özel perde çoğalıyor. Özellikle cam balkonlarda kullanılan bu sistem ile evinizde bir kış bahçesi havası yakalayabilirsiniz. Böylece mekandan kopmadan farklı bir ambiyans yakalayabilirsiniz.

Bu sistemin en çok kullanıldığı yerlerin arasında salonlar gelmektedir. Yine konunun en altında buna benzer örnek resimler sunmaya çalıştık. Mutlaka inceleyin.

Fransız danteli perde modelleri

Her nerede olursa olsun dantelli eşyalar, bayanların dikkati çekmeye devam ediyor. Bu başlığımız altında dantelli Fransız tipi perdelere bakacağız. Aslında diğer perdeler ile arasında tam fark boylarıdır. Bunun üzerinde bir dantelli modeli eklendiğinde daha bir çekici oluyor.

Brillant Fransız mutfak perde modelleri

Kendini alanında ispatlamış markaların başında geliyor. Brillant yıllardır bu sektörde olan bir firmadır. Hem tekstil ürünleriyle hem de perde alanında yapmış olduğu modern değişiklikler ile hep liste başıdır. Konumuz içerisinde genel itibariyle perdenin kullanım amaçları ve özelliklerden bahsetmeye çalıştık.

En moda mutfaklar arasında tercih edilen perde çeşitleri arasında Fransız modeller gelmektedir.

Fransız fon perde modelleri

Bir mekanda olmazsa olmazlarının başında gelen fon perdelerdir. Oturma odası ve salonlar gibi önemli mekanlarda sıklıkla kullanılır. Hem mekana farklı hava katar, hem de görselliğini arttırır. Bu başlığımız altında Fransız tipi fon perdeler hususunda bilgiler vereceğiz. Köşe bölümlerde olan fon perdenin seçimin dikkatli davranmalısınız. Özellikle bu sene 2020 perde modası hakkında bilginiz olmadan seçiminizi yapmayın. Bizden söylemesi…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>