Gömme Dolap Modelleri 2020

Merhaba! bugün sizler için en kullanışlı gömme dolap modelleri derlemesi yaptık. Evinizin gerek çocuk odası gerek antre bölümünde kullanabileceğiniz gömme dolap modelleri bu yazımızda sizler için derlendi.

Gömme Dolap Nedir?

Gömme dolap modelleri esasen 80’li yıllara kadar modasını sürdürmüş, 90’lar ve 2000’ler derken günümüze kadar popülerliğini yitirmiştir. Fakat günümüzde artık daha küçük ve dar odalardan tasarlanan evler sayesinde gömme dolaplara yeniden ihtiyaç duyulmuştur. Ayrıca günümüzdeki gelişen mobilya sektörü ile gömme dolaplar artık eskisinden daha güzel ve modern bir hale gelmiştir.

Bugün gömme dolap kullanım alanları en fazla antre bölümünde gözükmektedir. Evlerin ilk girişi hol şeklinde tasarlandığında gömme dolaplar adeta bir kurtarıcı gibi yetişmektedir. Ayrıca evinizin diğer odalarında, çocuk ve genç odalarında da gömme dolap kullanabilirsiniz.

Gömme dolaplar evin en başta tasarlanırken düşünülmesi gereken bir mobilyadır. Zira günümüzde hiçbir duvarın arkası bir dolap koyabilecek kadar boş değildir. Fakat üzülmeyin, eğer evinizde kiriş varsa, bu kirişin çıkıntı kısmından faydalanarak kirişten kirişe veya kolon baz alınarak evinize gömme dolap yaptırabilirsiniz.

Gömme Dolap Fiyatları

Gömme dolap fiyatları aslında malzeme kalitesi, marka ve boyuta göre değişmektedir. Evinizdeki gömme dolap istediğiniz alanın ölçülerine göre üretici firmalardan fiyat almanız en sağlıklı sonucu doğuracaktır. Sizler için ortalama bir fiyat vermek, en azından yaklaşık fiyatlar göstererek kafanızdaki soru işaretlerini gidermek amaçlı bir fiyat bilgisi vermemiz gerekirse, ortalama büyüklükteki bir gömme dolap fiyatı 1250₺ (türk lirası)’ndan başlar, bu fiyat aşağı yukarı 1700-1800₺ (türk lirası) dolaylarında olur. Eğer evinize gerçekten boyutları büyük ve derin bir gömme dolap yaptırmak, malzeme kalitesini de yüksek tutmak isterseniz bu fiyat 2500-2800₺‘yi bulabilir.

Gömme Dolap Nasıl Yaptırılmalı?

Sizler için gömme dolap yaptırırken nelere dikkat etmeniz gerekir, nasıl modeller tercih etmelisiniz gibi konularda size fikir vermesi açısından birkaç bilgi vermek isteriz.

Öncelikle renk uyumu gömme dolaplarda çok önemlidir. Çünkü duvarla bitişik ve aynı hizada olacağı için duvar rengi ile uyumu arasında geçiş farkı direkt olarak göze batacaktır. Bu yüzden duvar renginiz ile uyumlu bir renk seçmeye, özellikle beyaz ve krem gibi neredeyse bütün renklere uyumlu tonlar tercih etmeye dikkat edin. Gömme dolapları eğer antre veya yatak odası için düşünüyorsanız bizim tavsiyemiz zeminden tavana kadar uzanacak şekilde yaptırmanız, antrede özellikle kışlık ayakkabılar, ve mevsimlik eşyaları saklayabilmeniz için kullanışlı bir alan size yardım edecektir. Fakat diğer odalarda boydan boya, yani yerden tavana kadar gömme dolap yaptırmanız odayı daha basık ve boğuk gösterecektir. Bizim size bir diğer tavsiyemiz de lake gömme dolap tercih etmenizdir. Daha önce lake mutfak dolabı modelleri adlı yazımızdan bu konu hakkında konuşmuştur, göz atabilirsiniz.

Eğer evinizin gömme dolap yaptırılacak yeri eğimli veya köşeli ise bu durum gömme dolap yaptırmanıza engel olmasın. Örneğin aşağıdaki resimdeki gibi eğik bir gömme dolap modeli tercih edebilirsiniz, bu tarz kıvrımlı kısımlar diğer bölümlere göre daha kullanışsız olsa da görüntü açısından hiçbir sorun teşkil etmiyor.

Gömme Dolap Modelleri 2020

Gerek antre gömme dolap modelleri gerek çocuk / genç odası gömme dolap modelleri ve size tavsiyemiz olan lake gömme dolap modelleri sizler için derlendi;

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>