Mutfak perdesi 2018 - 2019

Hangi Perde Daha Kullanışlıdır ?

Hangi perdeler evler için daha kullanışlıdır ? İşte birbirinden harika 5 tavsiye ile güzel perde modelleri sizlerle… Bildiğiniz üzere her mekanın birbirinden farklı güzelliği bulunmaktadır. Güzellikleri değiştirmek için bazı küçük dokunuşlar yapmanız gerekiyor. İşte o dokunuşlar arasında perdelerde yerini almaktadır. Küçük eşyaları hesaba katmadan, gerçekten uyumlu ve şık bir iç mekan oluşturmak imkansızdır. Burada ki makalemizde en kullanışlı perde hakkında bilgiler vermiştik. Bu yazımızda ise genel anlamıyla perdelerin arasında en çok tercih edilen kullanım biçimi bakımından en rahat olanı sizlerle paylaşacağız.

Perde tercihinde dikkat edilmesi gerekenler

Öncelikle perde sınıflarını buradan anlatmak gerekirse; her mekana uygun perde seçiminde yapmanız gereken odanın büyüklüğü ve içerisinde ki eşyalardır. Tercih renkleriniz farklı olsa da alacağınız perde türü aynı olmasının bir önemi yoktur. Yani mutfak için zebra perde tercihinde bulunurken, salonlar veya oturma odası klasik perde ya da yatak odası için spor perde seçiminde bulunabilirsiniz. Perde seçiminde yapmanız gereken odanın içerisinde bütünlüğünün yakalanması olmalıdır. Ancak bu sayede güzel bir seçim yapmış olursunuz.

Evinizi bölümlere ayırarak hangi perdenin hangi mekana gideceğine gelin yakından bakalım. İlk olarak bayanların en fazla vakit geçirdikleri mutfaklarla ile başlamak istiyoruz.

Mutfak için en uygun perde hangisi ?

Mutfaklar için perde seçimi bambaşkadır. Her bayanının farklı renk ve model tercihi olsa da bu yazımızda genel kabul görmüş bazı çeşitlerden bahsetmek isteriz. Bu başlığımızda incelemeye başlamadan önce burada daha önce geniş kapsamıyla ele aldığımız perde ile mutfak uyumu adlı makalemizi mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz.

Mutfaklar için birbirinden farklı onlarca perde modeli sıralayabiliriz. İlk defa evinizi kuruyorsanız, perde ve halı tercihini en sona bırakmanızda yarar var. Çünkü böylece eşyalara göre güzel bir kombinasyon yakalayabilirsiniz. Eğer ilk olarak perde ile işe başlarsanız alacağınız renk tonlarının mutfak dolabıyla veya mekanda bulunan eşyalarla uyumunu yakalamanız biraz zor olabilir. Bu ince ayrıntıyı verdikten sonra yazımızı detaylandıralım.

Mutfaklar için genellikle zebra perde veya mekanın durumuna göre boydan tül perde tercih edilir. Tavsiye olarak zebra perdeyi mutfaklar da seçebilirsiniz. Böylece güzel ambiyans yakalayabilirsiniz.

Salon için en uygun perde hangisi ?

Salon için perde seçiminde spor ya da klasik tarzda perde olabilir. Mekanın havasına bakarak bir tercihte bulunabilirsiniz. Ayrıca eşyalarının yerleşimi ve rengi size perde tercih ederken bir ipucu verebilir. Bunun için iyi dekorasyon uzmanı olmaya gerek yoktur. Kendi zevkinize güvenin….

En güzel salon perdesi
En güzel salon perdesi

Salonlar bir evin en önemli bölümleri arasındadır. Misafirlerin burada ağırlandığını düşünürsek, mekanın güzel olması gerekmektedir. Böylece güzel bir evin değişikliğini gelin birlikte yapalım. Salona perde almadan önce mekanın bir portresi canlandırın. Yani eşyaların rengi ve uyumu bütünlüğü hedefleyin. Halı ve perde seçimin sona bırakın. Spor bir koltuk takımına lila renkte perde harika görüneceğini biliyor muydunuz ? İşte kendi zevk ve tercihlerinize göre farklı tarzlar…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>