İğne Oyası Havlu Kenarı Örnekleri

Merhaba! bu yazımızda en güzel iğne oyası havlu kenarı modelleri ve örnekleri derledik.

Havlu Kenarı Nasıl Ütülenir?

ütünüzü orta ısıda tutarak, havlu kenarı motiflerinizi ütüleyebilirsiniz. Hafif ıslak veya nemlendirerek ütülemek yanlıştır, bu şekilde kumaşın yanmasına sebep olabilirsiniz. O yüzden en iyisi dikkatli ve yüksek ısılara çıkmadan havlu kenarınızı ütülemektir.

Çeyiz içinde kaç tane havlu olmalı?

Artık yeni gelenler çeyizlerinde eskisi kadar çok havlu koymuyorlar, çoğu yeni gelin çeyizinde 10-15 adet havluyu yeterli görüyor. Bugünden bir 10 yıl önceye gittiğimizde ise her genç kızın çeyizinden 40-50 adet yazma, 40-50 havlu olduğunu hatırlarız fakat günümüzde çiftler hem el işine hem de çeyize daha az önem verdikleri için bu sayı 10-15 adetlere kadar düşmüş durumda.

Ayrıca sitemizde kırlent kıfılı ve kırlent yastık modelleri hakkında da bir yazı yazdık. Orada da örgü kırlent modellerini inceleyebilirsiniz.

İğne Oyası Kaç Zincirle Başlar?

havlu kenarları için başlangıç çoğunlukla 50 zincirle başlar. Artması halinde fazla kalan kısım kesilir. İlk başta çekilmiş zincir sayısı akılda tutularak diğer sayılar ilk baştaki zincir sayısına oranlanarak motif tamamlanır.

İğne Oyası Havlu Kenarı Örnekleri 2020

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>