Kaliteli Tül Perde Nasıl Anlaşılır ?

Kaliteli tül perde nasıl anlaşır ? İşte merak edilen detaylarla birlikte önemli ipuçları paylaşalım. Öncelikle fiyat üzerinden başlamak yanlış olacaktır. Bir perdenin fiyatı yüksek olması kaliteli olduğu anlamına gelmemektedir. Öncelikle bu algının kırılması gerekmektedir. Kalite tül perde anlamak için uzman olmaya gerek yoktur. Son zamanlarda bazı marka firmalar başka firmalara üretimi yaptırıp sadece marka adını basmaktadır. İşte bu yanılgıya düşmemek için iyi araştırma yapmak gerekiyor.

Kaliteli perdenin ince ayrıntılarını anlatmadan önce konumuz içerisinde salon, oturma odası ve mutfaklar için perde seçiminde sizlere yardımcı olması sebebiyle bir kaç cümle söylemeden geçemeyeceğiz.

Salonlar için son moda perdeler 2020

Salonunuzda hakim olan tarza göre en şık ve modern perde modellerini kolaylıkla bulabilirsiniz. Modeller içerisinde, saten, ipek, tafta, pamuklu, tül, dantelli gibi birçok kumaş türünden yapılmış perdeleri bulabilir; ayrıca, stor, zebra stor, jaluzi, katlamalı ve balon sistemli perdeler bulabilirsiniz. En güzel perdeler kategorisinde yer alan tüm ürünler, son derece sağlam, yıkamaya ve temizlemeye dayanıklı şekildedir. Renk ve desen modelleri oldukça geniştir.

Mutfak için ya da yatak odası için perdeler gibi farklı birçok oda için de perde bulabilir, satın alabilirsiniz. Salon için var olan tüm türler, bu odalar için de aynı şekilde bulunuyor.

Oturma odası için perdeler tercih ederken, eşyalarınız ve evinizde hakim olan genel renge de dikkat etmelisiniz. Tül, güneşlik ve fon perdeler de birbiri ile uyumlu olmalıdır. Koyu renkler bulabildiğiniz gibi, bej, pudra rengi, krem rengi gibi birçok açık renk tonu da bulabilirsiniz. Ürünleri satın almadan önce pencere ebatları ve sayısı ile uygun olmasına da dikkat etmelisiniz. Eğer çok pencereli ve geniş bir camınız varsa, dikey perdeler ya da drapeli ürünler seçebilirsiniz. Ayrıca, ahşap, plastik, pvc, cam gibi materyallerden yapılmış hazır perde modellerini de değerlendirebilirsiniz. Kaliteli ürünler olması ve uzun süre kullanabilmeniz için marka ve fiyat oranına dikkat etmelisiniz.

Tül – Zebra – Stor – Perde kalitesi nasıl anlaşılır ?

Başlığımızda yer aldığı gibi tül, zebra ve stor perde kalitelerinden bahsedeceğiz. İlk aşamada tül perdeden başlayalım. Bildiği üzere tül perdeler evin havasını değiştiren olmazsa olmazların arasındadır. Diğer zebra ve stor gibi olmazsa da olur denilecek bir türden perde değildir. Her evde mutlaka olması gereken bir perdedir.

Tül perdenin ilk olarak kumaşında kalitesini anlayabilirsiniz. Farklı modeller arasında kalite ürünler kendini kesinlikle belli eder. Fakat birbirine yakın olan ürünleri ayırt etmede biraz zorlanabilirsiniz. Bunun içinde perdecinizden yardım alabilirsiniz. Aynı şekilde zebra ve stor konusunda net bir kalite arıyorsanız, 3 – 4 perdeci gezmeden kesinlikle karar vermeyin. Aklınıza takılan tüm soruları sorun ve yanıtlarını arayın.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>