Oturma odası petek üstü perde modelleri

Petek Üstü Perde Modelleri 2021 (Kaloriferli Evler İçin)

Petek perde modelleri seçerken neye dikkat etmek gerekir ? Kalorifer yani kombi peteği bulunan evlerde perde önemli olmaktadır. Özellikle kış ayları gelip çattığı anlarda pencere altların da bulunan petekler ortamı ısıtmak için görev alırken. Bu sırada pencereden süzülen uzun perdeler hep sorun olmaktadır.

Bu gibi durumlara maruz kalmamak için en başta ev dekorasyonu yaparken kaloriferlere uygun bir perde seçimi yapılmalıdır. Aksi halde tüm kış boyunca o güzel görünümlü perdelerinizi perde tokaları ile birlikte toplamak durumunda kalabilirsiniz.

Kaloriferli evler için perde seçimi nasıl olmalı?

Evlerinizdeki petekler direk cam altında bulunmuyorsa istediğiniz modele sahip perdeyi ev dekorasyonunuza uygun olarak kullanabilirsiniz. Fakat tamda pencerenin bulunduğu noktada petekleriniz konumlanmış durumdaysa; doğru perdeleri seçmek zorundasınız.

Kalorifer üstlerinde sorun yaratmayacak perdeler kruvaze perde modelleri olmaktadır. Peteğin üst kısmına gelen noktada perde toplanmakta ve orijinal bir görüntü yaratmaktadır. Bu sayede peteğinizden çıkan sıcak ava direk perde arkasına gitmek yerine doğrudan odanın havasına teneffüs edecektir.

Perdeleriniz uzun olduğu durumlarda petek bölgesinde yer alan kısım diğer bölümden farklı görünmektedir. Bu nedenle perdenizi kısa modellerden yana tercih edebilirsiniz. Hem perdeniz radyatörden çıkan havanın etkisinde kalmaz, böylece sık sık kirli bir görüntü yaratmaz.

En doğrusu kısa veya kruvaze perde seçimi olacaktır. Bu sayede yılın her mevsimi ev şıklığınız aynı kalırken aynı zamanda kış aylarında peteklerin üzerinden sarkan perdeler sorun olmaktan.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>