2018 kısa perde modelleri

Kısa Salon Perde Modelleri (Fon ve Tül 2021)

Perde seçimi konusunda kısa perdeleri tercih edenler arasında bulunuyorsanız, sizlere bazı önerilerimiz var. Konu başlığımızda belirtiğimiz gibi, özellikle kısa salon perde seçimi konusunda bilmeniz gereken bir takım püf noktalar var. Gelin, bu detaylara birlikte bakalım.

Kısa salon perdesine ilk dokunuş

Perde seçimi gelişi güzel yapmaması gereken bir iştir. Her mekanınız için modern bir tercihte bulunmanız gerekir. Konu başlığımızdan da anlaşılacağı gibi salonlar vazgeçilmezleri perde hakkında konuşmak istiyoruz. Petek üstü ya da kısa perdeler ile ilgili tavsiyelerimize mutlaka göz atın. İlk öncelik perde seçimini nasıl yapmanız gerekiyor ? Hangi tür perdeleri nerelerde kullanmanız gerekir ?

Kısa perdeler daha çok oturma odası gibi mekanlarda kullanılsa da spor dekorasyonların çok kullanılan perdeleri arasında yerini almaktadır. Kısa salon perdesi, desen olarak sade bir yapıya sahip olması daha uygun olacaktır.

Şıklıktan ve zariflikten asla vazgeçmeyin

Salona ait şıklığı ortaya çıkartmaya yardımcı olacak türden olmasına da ayrıca dikkat etmeniz gerekiyor. Daha düz desenlere sahip perdeler doğru bir seçim olacaktır.

Yine perde seçimi sırasında kaba kumaşlar yerine daha nazik ve ince kumaşlardan oluşan perdeleri tercih etmelisiniz. İnce kumaşlı perdeler diğer perde türlerine göre daha kusursuz bir duruş sergilemektedir.

Ufak detayları atlamayın

Salon için düşündüğünüz kısa perdeniz için herhangi bir fon detayına gerek bulunmamaktadır. Perde modeli kısa yanı ile yeterinde dikkat çekmektedir. Bu nedenle daha karmaşık bir yapı olmayacak şekilde fonsuz bir perde seçimi olmalıdır.

Son olarak perdenin kolay temizlenebilme özelliğine önemlidir. Salonunuz sürekli olarak misafirlerinizi ağırladığınız bir alan olacağından ötürü perdeleriniz sıklıkla temizlenmek isteyecektir. Bu nedenle temizlemesi pratik olan kir tutmayan kumaşları tercih edebilirsiniz.

Kusursuz ve baştan sona asillik kokan ev tasarımlarında perdeler doğru seçilmektedir. Sizlerde ev şıklığınızı taçlandırmak için evinize en uygun olan perdeyi tercih edin.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>